Jakub Rudziński laureatem XXVIII Diecezjalnego Konkursu Biblijnego

Jakub Rudziński, uczeń klasy VIII Szkoły Podstawowej nr 1 w Przasnyszu zajął III miejsce w finale XXVIII Diecezjalnego Konkursu Biblijnego.

 

W miniony piątek, 22 kwietnia na terenie parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Radzyminie k/Płońska odbył się finał  XXVIII Diecezjalnego Konkursu Biblijnego „Ewangelia wg św. Mateusza” dla uczniów klas V – VIII Szkół Podstawowych. Udział w nim wzięli finaliści ze wszystkich dekanatów w diecezji płockiej wraz ze swoimi opiekunami.

Olimpiada tradycyjnie rozpoczęła się o przywitania wszystkich uczestników. Następnie przystąpiono do części pisemnej zmagań. Po ogłoszeniu wyników pierwszego etapu, zawodnicy wzięli udział w kolejnej odsłonie konkursowej, czyli części ustnej.

 

Świetny wynik uzyskał Jakub Rudziński, uczeń klasy VIII Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Przasnyszu, który uplasował się na trzecim miejscu. Jego opiekunem był ks. mgr Romuald Ciesielski, proboszcz parafii pw. Chrystusa Zbawiciela w Przasnyszu.

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments