Jakub Bońkowski zdobywa Wicemistrzostwo Świata na zawodach w Szwecji!

Jakub Bońkowski, trójboista z Przasnysza osiągnął kolejny sukces na arenie międzynarodowej. Podczas Mistrzostw Świata w Trójboju Siłowym, które odbyły się w miniony weekend w Halmstad w Szwecji nasz zawodnik wywalczył srebrny medal.

 

Jakub wystartował w trójboju siłowym klasycznym w kategorii do 53 kg do lat 18.

Występ przasnyszanina do końca pozostawał pod znakiem zapytania, gdyż do zawodów przystępował z infekcją. Mimo to, Jakub zaprezentował się wyśmienicie i zdobył Wicemistrzostwo Świata, jednocześnie ustanawiając dwa rekordy Europy w martwym ciągu oraz bijąc 11 Rekordów Polski w martwym ciągu i całym trójboju siłowym do lat 18, do lat 20 oraz do lat 23.

 

– Był to już trzeci start Jakuba w zawodach rangi Mistrzowskiej, 4  sierpnia bieżącego roku zdobył Mistrzostwo Europy, a 24 sierpnia Mistrzostwo Świata w Trójboju Siłowym. Zawodnik do Mistrzostw przystąpił z ostrym przeziębieniem, gdzie trener zastanawiał się o wycofaniem zawodnika z zawodów. Przemęczenie i ciąg startów w imprezach rangi Mistrzowskiej oraz zbijanie wagi aż o 4 kg spowodowały mniejszą dyspozycję siły. Jakub Bońowski to solidny, pracowity, odporny psychicznie i obdarzony siłą genetyczną zawodnik. Myślę, że w 2022r. Jakub wystartuje w kategorii do 59kg i będzie walczył o najwyższe trofea – mówi nam trener Cezary Pykała.

 

Podziękowania dla: Starosty Przasnyskiego Krzysztofa Bieńkowskiego, Burmistrza Miasta Przasnysz  Łukasza Chrostowskiego, Wójta Gminy Czernice Borowe Wojciecha Marka Brzezińskiego, Dyrektora Osir Przasnysz  Krzysztofa Szczepańskiego, Krzysztofa Głodkowskiego właścicielowi Firmy Studio Sport, który nieustannie wspiera Jakuba, Pawła Kaczorek, Kamila Sobierajskiego, Tomasza Gotlib, Bogusława Postek , Jacka Ślubowskiego, Bogdana Gdali, Bartłomieja Siedleckiego, Marcina Szczepkowskiego , Dariusza Donefner, Marcina Śmigielskiego i wszystkich,  którzy wspierają i kibicują Jakubowi Bońkowskiemu.

 

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Dandi
Dandi
2 lat temu

Gratulacje !!! BRAWO