Jakub Bońkowski zdobywa wicemistrzostwo Polski w kategorii Open

19 czerwca w Raszynie został rozegrany Puchar Polski w Trójboju siłowym juniorów do lat 18, do lat 20 i 23, seniorów i weteranów. Były to eliminacje do Mistrzostw Europy w Trójboju Siłowym, które odbędą się w sierpniu 2021r. w Pilznie (Czechy) oraz eliminacje do Mistrzostw Świata w Trójboju Siłowym, które odbędą się w Oradea (Rumunia) w dniach 22 – 28 sierpnia.

 

W turnieju w kategorii wagowej do 74kg do lat 18 startował zawodnik LKS Grom Przasnysz Jakub Bońkowski. Kuba ważący 52,70 kg zmagał się w kategorii Open zdobywając wicemistrzostwo Pucharu Polski.

– Bońkowski w swojej kategorii wagowej jest niepokonany. Pobił aż 15 Rekordów Polski wśród juniorów do lat 18, do lat 20 i do lat 23 w przysiadzie i martwym ciągu oraz pełnym trójboju siłowym. Jego wyniki ustanowione w przysiadzie (145kg), wyciskaniu sztangi leżac (70kg) i martwym ciągu (200kg) dają łącznie 415kg. Od ostatnich zawodów w Katowicach zawodnik poprawił swój wynik aż o 20 kg. Do Jakuba należy nieoficjalny Rekord Europy 185 kg. Turniej był na bardzo wysokim poziomie, ponieważ były to eliminacje i startowali tylko najlepsi zawodnicy – mówi naszemu portalowi trener Cezary Pykała.

Przed Bońkowskim przygotowania do Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy.

Serdecznie gratulujemy!

 

guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
cezdlu_37
cezdlu_37
1 miesiąc temu

Gratulacje! Przasnysz (Klewki) Power!!!