Jakub Bońkowski zdobywa Mistrzostwo Polski i ustanawia 8 rekordów kraju!

Na wczorajszych Mistrzostwach Polski w Trójboju Siłowym oraz Pucharze Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc nie mogło zabraknąć reprezentantów powiatu przasnyskiego. W Puławach pojawił się dobrze znany fanom sportów siłowych wychowanek Cezarego Pykała, Jakub Bońkowski.

 

W kategorii wagowej do 53 kg w grupie do lat 16 reprezentant LKS Grom Przasnysz został Mistrzem Polski, ustanawiając przy tym 8 rekordów Polski (w przysiadzie, wyciskaniu sztangi leżąc i martwym ciągu).

Z wynikiem 360 kg Jakub Bońkowski tylko w tym roku wywalczył aż 4 tytuły Mistrza Polski, bijąc łącznie 18 rekordów Polski. Niestety pandemia nadal nie pozwala mu wystartować w Mistrzostwach Świata i Europy.

– Mistrzostwa w Puławach  rozgrywały się na bardzo wysokim poziomie, ale organizacja w/w Mistrzostw była jednym wielkim chaosem. Niewiele brakowało, by Jakub Bońkowski nie wystartował. Jego kategoria w programie minutowym miała rozpocząć się o godzinie 11:15 jednak rozpoczęła się wcześniej bo o godzinie 10:50. W tym czasie zawodnik odbywał rozgrzewkę, kiedy został wywołany do startu – stres, brak skupienia się spowodowały, iż zawodnik LKS GROM nie miał czasu na prawidłowe przygotowanie się do wzięcia udziału.  Niewyjście do pierwszego boju w przysiadzie zdyskwalifikowało by Kubę. Zawodnik przez cała zaistniałą sytuację był bardzo zestresowany – mówi nam trener Cezary Pykała.

Trener przekazał również swoje podziękowania dla: Burmistrza Miasta Przasnysz Łukasza Chrostowskiego, Starosty Przasnyskiego Krzysztofa Bieńkowskiego, Dyrektora Osir Krzysztofa Szczepańskiego, Pana Krzysztofa Głodkowskiego – właściciela sklepu Studio Sport, który wspomaga Jakub Bońkowskiego w jego startach i Pawła Kaczorek, który wspomaga Klub od wielu lat. Podziękowanie również dla wszystkich, którzy kibicują Jakubowi.

 

Sprawdź również
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Konrad
Konrad
1 rok temu

Flexa niech chłopak bierze😉