Jakub Bońkowski z totalem 507,5 kg triumfuje w Pilźnie

Mistrzostwa Europy w Trójboju Siłowym Subjunior Junior oraz Open odbyły się w dniach 2-8.05.2022 w Pilźnie, w Czechach. Polskę, ale także Przasnysz i powiat przasnyski reprezentował zawodnik LKS Grom Przasnysz Jakub Bońkowski.

 

W kat. wag do 66 kg, ważący zaledwie 62kg zawodnik, wywalczył tytuł Mistrza Europy w Trójboju Siłowym wśród juniorów do lat 18. Trenerem Jakuba jest Cezary Pykała.

Bońkowski pomimo, że zmienił kategorie wagową, wygrał powtarzając swój sukces z ubiegłego roku w kat. do 53 kg. Zawodnik z Przasnysza to również aktualny Mistrz Świata z ubiegłego roku z Oradea (Rumunia).

– Jakub ze startu na start poprawia swoje wyniki życiowe z 482.5 kg na 507.5kg (przysiad 205kg, wyciskanie leżąc 77.5kg, martwy ciąg 225kg). W sierpniu wystartuje w Mistrzostwach Świata, które odbędą się w Stambule w Turcji. Myślę, że zawodnik nie zawiedzie tych, którzy mu kibicują i powalczy o medal – mówi nam trener Cezary Pykała i przekazuje podziękowania: dla burmistrza Przasnysza, Łukasza Chrostowskiego, wice burmistrza Łukasza Machałowskiego, starosty przasnyskiego Krzysztofa Bieńkowskiego, wice starosty Waldemara Trochimiuka , dla prezes Fundacji Firmy Wipasz ,która wspiera Jakuba Bońkowskiego w jego startach, dyrektora MZGKiM Marcina Jakubowskiego, Krzysztofa Głodkowskiego właściciela Firmy Studio Sport za wspieranie w startach Jakuba, Bartłomieja Siedleckiego, Dariusza Donefner, Marcina Szczepkowskiego, Jacka Ślubowskiego, Pawła Kaczorka, Marcina Śmigielskiego, Pawła Gutowskiego i dla pań z wydziału promocji Miasta Przasnysz.

 

 

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments