Jakub Bońkowski z najlepszym wynikiem w Polsce i zwycięstwem w OPEN! [VIDEO]

1 czerwca 2020 roku w Warszawie odbył się internetowy, indywidualny konkurs na najlepszy wynik w Polsce „Pochwal się formą” w przysiadach, wyciskaniu sztangi leżąc i martwym ciągu juniorów i juniorek do lat 16. Organizatorem był TKKF Herkules Warszawa. Ludowy Klub Sportowy GROM Przasnysz reprezentował Jakub Bońkowski, trenowany przez Cezarego Pykałę.

 

Ważący zaledwie 51,7kg Jakub uzyskał najlepszy wynik w Polsce w kategorii do 53 kg i zwyciężył w kategorii OPEN uzyskując 350 kg w trójboju siłowym, w tym: przysiad – 125 kg, wyciskanie leżąc – 65kg, martwy ciąg – 160 kg. Jakub tym samym nieoficjalnie poprawił rekord Polski w pełnym trójboju o 3,5 kg, w tym: w martwym ciągu o 19 kg i należący do niego rekord Polski w przysiadzie o 19,5 kg.

Niestety epidemia pokrzyżowała plany na start w Mistrzostwach Polski, Mistrzostwach Świata i Mistrzostwach Europy. Wynik Jakuba jest tylko o 2,5 kg gorszy od wyniku zawodnika z Anglii z Mistrzostw Europy w Kownie na Litwie w ubiegłym roku.

– Zazwyczaj przygotowania do tego typu mistrzostw trwają od 2 do 3 miesięcy. Zawodnik przygotowywał się w garażu. Jego start był startem z tzw. „marszu”. Jakub jest zawodnikiem ciężko i sumiennie pracującym. Wszystkie osiągnięcia zdobywa dzięki ciężkiej pracy, poprawienie wyników o 51,5kg zajęło mu tylko 8 miesięcy. Relację z jego podejść można zobaczyć w internecie. Serdeczne podziękowania składam Staroście Przasnyskiemu – Krzysztofowi Bieńkowskiemu,  Burmistrzowi Miasta Przasnysz – Łukaszowi Chrostowskiemu,  Dyrektorowi OSIR – Krzysztofowi Szczepańskiemu, fundacji firmy Wipasz oraz Pawłowi Kaczorek – powiedział naszemu portalowi trener Cezary Pykała.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments