Jakub Bońkowski wygrywa Puchar Polski w Trójboju Siłowym Klasycznym!

W dniach 7-8 września 2019 roku w Skierniewicach odbył się Puchar Polski w Trójboju Siłowym Klasycznym juniorów, seniorów i weteranów. Były to eliminacje do Mistrzostw Europy w Trójboju Siłowym Klasycznym,  które odbędą się w Kownie na Litwie w listopadzie br.

Ludowy Klub Sportowy GROM  w Przasnyszu reprezentował Jakub Bońkowski, ważący zaledwie 51 kg 15-latek. Wyniki sportowe Jakuba są imponujące, przysiad – 105,5 kg, wyciskanie sztangi leżąc – 55 kg,  martwy ciąg – 137,5 kg (rekord Polski wynosi 141 kg).

Jakub, trenowany przez Cezarego Pykała, wśród juniorów do lat 16 w kategorii Open wywalczył Puchar Polski, bijąc przy tym rekord kraju w przysiadzie z wynikiem 105,5 kg.

– Zawodnik ten to niesamowita siła i talent. Wszystkie osiągnięcia zdobywa dzięki ciężkiej pracy, która prowadzi w dobrym kierunku. Jest systematyczny i sumienny w tym co robi.  Całe wakacje poświęcił treningom by przygotować się i wypaść jak najlepiej. – powiedział nam trener Cezary Pykała.

Przed Bońkowskim najprawdopodobniej Mistrzostwa Europy w Trójboju Siłowym Klasycznym juniorów do lat 18 w kategorii wagowej do 53 kg.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments