Jakub Bońkowski wicemistrzem Polski w kategorii Open w Trójboju Siłowym Klasycznym w Kielcach

Jakub Bońkowski podczas Pucharu Polski w Trójboju Siłowym Klasycznym, który odbył się w ten weekend w Kielcach, wywalczył wicemistrzostwo kraju w kategorii Open (do 74 kg). Przasnyszanin startował z wagą niespełna 59 kg.

 

Puchar był eliminacjami do Mistrzostw Świata w Trójboju Siłowym Klasycznym, które odbędą się na Ekwadorze na przełomie sierpnia i września bieżącego roku. Zawodnik LKS Grom Przasnysz po bardzo wyrównanej walce uległ zaledwie jednym punktem cięższemu o około 10 kilogramów Maksymowi Pryshliak.

– Jakub Bońkowski prowadził trzema punktami po przysiadzie i wyciskaniu leżąc. Po martwym ciągu zawodnik LKS Grom wykonał bój 217.5kg dźwigając najwięcej z całej grupy startowej do 74kg (open). Bońkowski od ostatniego swojego startu wynik 395kg w Trójboju Siłowym Klasycznym poprawił aż o 62.5kg (do 457.5kg) bijąc przy tym 3 Rekordy Polski do lat 18 , 20 i 23 w martwym ciągu. Nadmienię, że był plan pobicia Rekordu Polski Seniorów (Open) w martwym ciągu, który wynosi 222,5kg i należy do zawodnika z Legnicy, Sławomira Śledzia. Rekord ten jest w zasięgu Jakuba, kilkakrotnie dźwigał ciężar 225kg na treningu (nagranie)  – mówi nam trener Cezary Pykała.

 

Aktualnie Kuba przygotowuje się do Mistrzostw Europy w Trójboju Siłowym, które odbędą się w maju.

Podziękowania: dla Burmistrza Miasta Przasnysz Łukasza Chrostowskiego, Vice Burmistrza Miasta Przasnysz Łukasza Machałowskiego,  Starosty Przasnyskiego Krzysztofa Bieńkowskiego, Vice Starosty Przasnyskiego Waldemara Trochimiuk, Marzeny Szkotak – Prezes Fundacji firmy WIPASZ za wsparcie Jakuba, dla Pawła Kaczorek, Zdzisława Krzesińskiego (Tynki Maszynowe ), Krzysztofa Bońkowskiego,  Dariusza Donefner, Emila Zakrzewskiego.

 

 

 

Sprawdź również
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
przasnyszanka
przasnyszanka
8 miesięcy temu

Brawo Jakub! Pani czytajaca wyniki ,zle odczytała nazwisko Jakuba …powinna sprostować Bońkowski.