Jakub Bońkowski Wicemistrzem i Drużynowym Mistrzem Europy w trójboju siłowym

W dniach 25.11.2022 – 04.12.2022 w Skierniewicach rozgrywane są Mistrzostwa Europy w Trójboju Siłowym Klasycznym Juniorów do lat 18, 23, Seniorów oraz Mastersów. Na starcie stanęło 578 zawodniczek i zawodników z całej Europy. Polskę, wśród juniorów do lat 18, reprezentował przasnyszanin Jakub Bońkowski.

W kategorii wagowej do 59kg Jakub Bońkowski wywalczył indywidualne Wicemistrzostwo Europy. Został Mistrzem Europy w martwym ciągu oraz drużynowym Mistrzem Europy (Wicemistrzostwo Europy zdobyła Wielka Brytania, reprezentacja Czech zdobyła brązowy medal). Jakub jest wychowankiem Ludowego Klubu Sportowego Grom Przasnysz, trenującym od 4 lat pod okiem trenera Cezarego Pykała.

– Był to kolejny start zawodnika w imprezie międzynarodowej. Chcę wspomnieć, iż Bońkowski to ubiegłoroczny Mistrz Świata w trójboju siłowym z Rumunii, Wicemistrz Świata ze Szwecji klasycznie, dwukrotny Mistrz Europy i drużynowy Wicemistrz Europy z Czech. Kuba to też dziesięciokrotny Mistrz Polski i 57 – krotny rekordzista Polski do lat 16, 18, 20 i 23 w trójboju siłowym. Jakuba było stać, by zwyciężyć na wyżej wymienionych mistrzostwach, niestety sędziowie nie zaliczyli ostatniego podejścia w martwym ciągu (235kg), co dałoby złoty medal. Myślę, że jeszcze usłyszymy o tym zawodniku – mówi nam trener Cezary Pykała.

Na prośbę zawodnika i trenera przekazujemy podziękowania dla: burmistrza Przasnysza Pana Łukasza Chrostowskiego, dla Pana wiceburmistrza Łukasza Machałowskiego, starosty przasnyskiego Pana Krzysztofa Bieńkowskiego, wicestarosty Pana Waldemara Trochimiuka, dla Pani burmistrz Miasta i Gminy Chorzele Beaty Szczepankowskiej, wójta gminy Czernice Borowe Pana Wojciecha Marka Brzezińskiego, Pana dyrektora MZGKiM Marcina Jakubowskiego, Pana Bartosza Szczotka z Mlekoma sp. z.o.o, Pana Józefa Wiśniewskiego właściciela firmy Wipasz, fundacji Pomocna Dłoń, Pani Marzenie Szkotak, Pana Zbigniewa Sztuc za wsparcie Jakuba Bońkowskiego, Pana Krzysztofa Głodkowskiego właściciela firmy Studio Sport, który wspiera Jakuba w jego startach, Pana Łukasza Dudy, Pana Pawła Kaczorek, Pana Dariusza Donefner, Pana Marcina Szczepkowskiego, Pana Jacka Ślubowskiego i Pana Marcina Śmigielskiego, Pana Zdzisława Krzesińskiego Tynki Maszynowe, Pana Bartka Siedleckiego oraz tym wszystkim, którzy kibicują zawodnikom LKS Grom Przasnysz.