Jakub Bońkowski brązowym medalistą Mistrzostw Europy w Trójboju Siłowym w kategorii Open

Podczas Mistrzostw Europy w Trójboju Siłowym Klasycznym, które rozpoczęły się 22 marca w Siedlcach, Ludowy Klub Sportowy Grom Przasnysz reprezentował Jakub Bońkowski. Młody przasnyszanin ponownie nie zawiódł i  wywalczył brązowy medal w kategorii Open do lat 19. W kategorii do 67,5 kg Kuba nie miał sobie równych i został Mistrzem Europy.

Jakub, ważąc 65kg, zakończył rywalizację z wynikiem 492,5kg ustanawiając przy tym czterokrotnie rekord Europy w martwym ciągu. W ostatnim podejściu zaliczając 240kg (w kategorii wagowej do 67,5kg),  Bońkowski zdobył Mistrzostwo Europy.

– Jakub to zawodnik trenujący w LKS Grom Przasnysz od 4 lat. Przed Bońkowskim jesienią tego roku Puchar Świata. Zawodnik to były Mistrz Świata, vice Mistrz Świata, czterokrotny Mistrz Europy oraz vice Mistrz Europy – mówi nam trener Cezary Pykała.

Serdecznie gratulujemy!

Podziękowania dla: Burmistrza Miasta Przasnysza Pana Łukasza Chrostowskiego, zastępcy Burmistrza Pana Łukasza Machałowskiego, Starosty Przasnyskiego Pana Krzysztofa Bieńkowskiego, Wicestarosty Pana Pawła Mostowego, Burmistrz Miasta i Gminy Chorzele Pani Beaty Szczepankowskiej, Wójta Gminy Czernice Borowe Pana Wojciecha Marka Brzezińskiego, Pana Krzysztofa Głodkowskiego właścicielowi firmy Studio Sport, który nieustannie wspiera Jakuba Bońkowskiego, Pan Bartka Siedleckiego, Pana Piotra Oleksik, Pana Dariusza Donefner, Pana Marcina Śmigielskiego, Pana Marcina Szczepkowskiego.