Jakie wybrać studia? Licencjat online to dobry sposób na zdobycie wykształcenia

Ograniczone finanse nie pozwalają ci na rozpoczęcie studiów dziennych od razu po maturze, ale nie chcesz rezygnować z edukacji? A może chcesz pogodzić karierę, podróże czy życie rodzinne ze zdobywaniem wykształcenia? W tych i wielu innych sytuacjach dobrym rozwiązaniem są studia licencjackie online. To nowoczesna forma kształcenia, dzięki której masz możliwość kontynuowania edukacji bez wychodzenia z domu.

Studia bez wychodzenia z domu – licencjat online i jego zalety

Dlaczego warto rozważyć zapisanie się na prowadzone przez internet studia? Licencjat online to przede wszystkim znakomita propozycja dla osób, które nie chcą iść na kompromis między zdobywaniem wykształcenia a pracą, rodziną czy podróżami. To także dobre rozwiązanie w sytuacji, gdy sytuacja finansowa uniemożliwia ci zapisanie się nie tylko na studia dzienne, ale też zaoczne, które potrafią kosztować tysiące złotych i zajmować nawet wszystkie weekendy w miesiącu.

Z pomocą studiów I stopnia online możesz ukończyć wymarzony kierunek całkowicie z domu, dopasowując tempo nauki do swoich możliwości czasowych. Zamiast uczęszczać na zajęcia, otrzymujesz dostęp do intuicyjnej platformy e-learningowej, na której wykładowcy udostępniają wszystkie potrzebne materiały. To również na niej rozwiązujesz testy, które pomogą ci w sprawdzeniu wiedzy z zakresu przerobionych zagadnień.

Studia licencjackie online:

  • trwają tyle samo, co ich stacjonarne odpowiedniki, czyli 6 semestrów (3 lata),
  • pozwalają uzyskać poziom VI w Polskiej Ramie Kwalifikacji,
  • kończą się uzyskaniem 180 punktów ECTS,
  • uprawniają do otrzymania legitymacji studenckiej, dzięki której możesz korzystać z licznych zniżek.

Studia I stopnia online – dostępne kierunki

Oferta studiów I stopnia online nieustannie się rozszerza. Na ten moment maturzyści zainteresowani nauką przez internet mogą zapisać się na takie kierunki jak administracja, pedagogika, kryminologia, bezpieczeństwo wewnętrzne oraz logistyka. Podobnie jak w przypadku studiów stacjonarnych, na licencjacie online można wybrać jedną z dostępnych specjalności (jedna specjalność jest w cenie studiów, ale student może realizować jeszcze 2, dodatkowo płatne):

  • Administracja: administracja publiczna; zarządzanie partycypacyjne; polityka społeczna; zamówienia publiczne i inne.
  • Pedagogika: opieka żłobkowa; pedagogika małego dziecka; arteterapia, choreoterapia, muzykoterapia; tutoring i coaching w edukacji i inne.
  • Kryminologia: patologie społeczne i ochrona ofiar; kryminalistyka i zwalczanie przestępczości.
  • Bezpieczeństwo wewnętrzne: zarządzanie kryzysowe; bezpieczeństwo publiczne i cyberbezpieczeństwo.
  • Logistyka: transport i spedycja; logistyka w przedsiębiorstwie.

Gdzie się zapisać na studia online licencjackie?

Przekonaliśmy cię, że studia licencjackie online są dobrym wyborem? W takim razie warto wybrać placówkę, która uzyskała certyfikat ISO 9001:2015. Jest on najlepszym potwierdzeniem nie tylko jakości kształcenia, ale także skuteczności wykorzystywanych metod. Upewnij się też, że interesująca cię placówka ma liczne akredytacje. Wymienione wymagania spełnia między innymi Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego.

 

materiał zewnętrzny

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments