Jakie LEGO dla dziewięcioletniego chłopca i dziewięcioletniej dziewczynki?

Klocki LEGO to zabawki, które od lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem dzieci w różnym wieku. Nawet dorośli z przyjemnością składają najbardziej zaawansowane zestawy LEGO. Firma cieszy się ogromnym zainteresowaniem na całym świecie. Cyklicznie wypuszcza nowe serie klocków LEGO, którymi mogą bawić się zarówno dzieci jak i dorośli. Jak zatem dopasować zestaw LEGO do odpowiedniego wieku dziecka?

 

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • jakie LEGO dla 9 latka
  • czym różnią się poszczególne zestawy LEGO, jeśli chodzi o kategorie wiekowe

LEGO wypuszcza na rynek wiele różnych zestawów swoich klocków., od LEGO Friends, przez LEGO Duplo po LEGO City oraz zaawansowanych tematycznych zestawów LEGO takich jak LEGO Star Wars czy budowanie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej lub statków kosmicznych typu Apollo. Ponadto LEGO wypuszcza także serię dedykowane zarówno dla chłopców jak i dla dziewczynek.

Jak dopasować klocki LEGO dla dziecka pod kątem wieku?

W zależności od wieku dziecka można dobrać mu odpowiedni zestaw klocków LEGO. LEGO Duplo dedykowany jest dzieciom do 5 roku życia. Klocki te są większe, łatwiej się ze sobą łączą, są bezpieczne dla maluchów właśnie ze względu na to, że nie zawierają małych elementów łatwych do połknięcia. LEGO Duplo możemy kupić w zestawach tematycznych tak, by dziecko złożyło sobie np.  garaż, dom czy koparkę z klocków LEGO. To świetny sposób na kreatywne zabawki dla kilkulatka.

Jakie LEGO dla 9 latka?

Jeśli chodzi o dobór LEGO dla starszych dzieci mamy do wyboru szereg ciekawych zestawów, między innymi LEGO Technic, LEGO City lub LEGO Creator, które angażują chłopców na długie godziny, bądź LEGO związane z grami komputerowymi typu Minecraft. To bardzo popularne zestawy, która wciągają wiele dzieciaków do zabawy klockami.

Do dyspozycji mamy także zestawy LEGO związane z różnymi bajkami czy popularnymi produkcjami filmowymi, takimi jak LEGO Star Wars oparte na popularnej serii filmów George’a Lucasa lub serii Harry Potter. Z kolei dziewczynki z przyjemnością bawią się LEGO Friends, serią świetnych zestawów klocków LEGO, która pozwala jej spełniać najskrytsze dziewczęce marzenia.

Jeśli nie do końca jesteśmy pewni jakie LEGO chciałby dziewięciolatek, warto zapytać o podpowiedź jego rodziców, choć z pewnością któryś z technicznych zestawów może okazać się bez pytania strzałem w dziesiątkę.

Gdzie kupić produkty LEGO?

Najpopularniejsze zestawy klocków LEGO z łatwością kupimy w niemal każdym sklepie z zabawkami bądź cyklicznie w marketach osiedlowych. Bardziej zaawansowane lub mniej popularne serie warto poszukać w Internecie. Znajdziemy je zarówno w dużych sklepach internetowych, jak i na platformach zakupowych. LEGO posiada również własny sklep internetowy, w którym możemy nabyć interesujące nas produkty.

Dla maniaków i kolekcjonerów budujących projekty według własnego pomysłu interesujące mogą być oferty zakupu pojedynczych klocków LEGO danego typu. Istnieją sklepy internetowe i stacjonarne w tego typu ofertach.

Życzymy udanych zakupów!

 

materiał zewnętrzny

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments