Jakie firmy oferują najwięcej benefitów w Ostrołęce?

Benefity pozapłacowe to integralny element dodatkowego wynagradzania pracowników za ich wkład w rozwój firmy. W obecnych, dynamicznych w obszarze rynku pracy czasach to właśnie benefity pozapłacowe stanowią jeden czynników, który może zadecydować o tym, że kandydat zdecydować o złożeniu aplikacji właśnie do tego pracodawcy. Jakie firmy oferują najwięcej takich benefitów w Ostrołęce?

Które branże oferują najwięcej benefitów?

Ostrołęka, jako duży, mazowiecki ośrodek miejski oferuje swoim mieszkańcom wiele różnych ofert pracy, które mogą okazać się rozwojowe zarówno dla osób z wykształceniem wyższym, jak i zawodowym. Czy to trudne, by znaleźć pracę w Ostrołęce? W żadnym wypadku. Wystarczy, że wejdziesz na portal z ogłoszeniami, wybierzesz odpowiednią dla siebie ofertę, a następnie klikniesz aplikuj.

Jednak to nie największy problem dla pracownika, który w Ostrołęce szuka pracy. Wciąż największym wyzwaniem jest znalezienie takiego pracodawcy, który może zaproponować nam najlepsze warunki pracy, uwzględniając nie tylko specyfikę pracy i wynagrodzenie, ale też wszelkie benefity pozapłacowe. Spośród wielu sektorów, z powodzeniem możemy znaleźć kilka branż, które wciąż uznawane są za najhojniejsze w oferowaniu pracownikom benefitów pozapłacowych. Jest to między innymi branża:

  • informatyczna,
  • marketingowa,
  • media,
  • przemysł automatyczny,
  • medyczna,
  • finansowa.

To właśnie w tych branżach poszukuje się najwięcej pracowników, a jednym ze sposobów na przyciągnięcie ich jest zaproponowanie dodatkowych świadczeń.

 

Jakie rodzaje benefitów są najbardziej pożądane przez pracowników?

By jednak móc realnie konkurować z innymi podmiotami na rynku, istotne jest, by proponowane przez pracodawców benefity były adekwatne do ich potrzeb. Które świadczenia pozapieniężne są dla nich najistotniejsze? Pracownicy doceniają przede wszystkim prywatną opiekę medyczną i prywatne ubezpieczenie. To dwa podstawowe świadczenia, które dają pracownikom najważniejszą ochronę w postaci ochrony zdrowia dla całej rodziny i ochrony na wypadek naszej niezdolności do pracy lub śmierci. Tego właśnie oczekują pracownicy, którzy spędzają praktycznie 1/3 swojego życia w pracy.

To jednak nie wszystko, czego oczekują pracownicy. Coraz częściej pracodawcy ku uciesze pracowników oferują dostęp do tak zwanych portali multikafeteryjnych. Są to miejsca, w których pracownik ma do rozdysponowania miesięcznie kwotę od 50 do nawet 350 złotych. Środki te wydane mogą być na zakupy w dowolnych sklepach zrzeszonych w ramach takiej platformy – są to między innymi sklepy odzieżowe, meblowe, markety z elektroniką, a także wszelkiego rodzaju miejsca kulturalne, takie jak teatry czy kina.

Więcej ogłoszeń z benefitami można znaleźć na: https://www.aplikuj.pl/praca/ostroleka

 

Czy warto szukać pracodawcy oferującego wiele benefitów pozapłacowych

Czy pracownik, szukający swojego zatrudnienia w Ostrołęce, powinien zwracać uwagę na oferty pracodawcy, który daje dostęp do takich świadczeń pozapłacowych? Oczywiście, że tak. W dzisiejszych czasach płaca to wcale nie najistotniejszy element determinujący wybór pracodawcy, czego dowodem są liczne badania i ankiety.

Pracownicy oczekują czegoś więcej – stabilizacji, miłej atmosfery w pracy i poczucia ochrony, dostarczanej właśnie między innymi przez benefity pozapłacowe. Prywatne ubezpieczenie czy prywatna opieka medyczna to niezwykle istotne punkty świadczeń pozapłacowych, bez których ciężko wyobrazić sobie atrakcyjną ofertę pracy w Ostrołęce. Jeśli więc chcemy wiązać z tym miastem swoją karierę zawodową, warto postawić na firmę, która takie benefity jest nam w stanie zaoferować.

 

materiał zewnętrzny

Sprawdź również

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.