Jakie biurko do pracy wybrać?

Biurko

Nowoczesne trendy aranżacji biur stawiają na jak najbardziej ergonomiczne rozwiązania. Stawiają na personalizację miejsca pracy i dopasowanie go do swoich potrzeb. Jak łatwo się domyślić proste biurko składające się tylko z blatu i czterech nóg nie wpisuje się w ten trend. Oczywiście w biurach znajdziemy pełną gamę różnego rodzaju biurek, będą to biurka narożne, biurka z regulacją jak i minimalistyczne biurka. Jeżeli chodzi o biurka regulowane i ergonomiczne, biurko, aby możne ja uznać za nowoczesne musi wykazać się pewnymi cechami i zapewnić niezbędny komfort. Jakimi? Już śpieszę z odpowiedzią.

 

Szeroka oferta biurek regulowanych

Biurka z regulowaną wysokością nie są nowym produktem i obecne są na rynku długie lata, to jednak dopiero do niedawna zyskały bardzo na popularności. Kluczowym czynnikiem, który wpłynął na zainteresowanie się ofertą takich biurek są oczywiście względy zdrowotne oraz komfort codziennej pracy. Nie bez znacznie jest również fakt, że ceny takich biurek w ostatnich latach spadły.

Podstawową zaletą biurek regulowanych jest możliwość zmiany pozycji bez konieczności przerywania pracy. Taka zmiana pozycji poprawi nasz komfort pracy oraz odciąży zmęczony kręgosłup. Według badań w pozycji siedzącej najlepiej spędzaj do 4 godzi dziennie, genetycznie jesteśmy przystosowani do ruchu.

Biurka z regulowaną wysokością nie rozwiążą wszystkich problemów, ale w przeciwieństwie jak tradycyjne biurka biurowe daje nam większą kontrolę nad pozycją naszego ciała. W biurkach do regulacji mamy dostępne 3 systemy regulowania wysokości. Jest to system ręczny, pneumatyczny i elektryczny. Ze względu na wygodę najczęściej wykorzystywane są biurka z napędem elektrycznym.

 

Jak wybrać biurko regulowane?

Pierwszym elementem wyboru biurka powinien być jego rozmiar. Musi nam się na biurku komfortowo pracować. Drugim kluczowym elementem jest materiał z jakiego biurko jest wykonane. Materiał ma wpływ na wytrzymałość biurka oraz jego cenę. Kolejnym elementem jest sposób regulacji. Zależy on od przeznaczania biurka. Zupełnie inne wymagania mają biurka dla graczy, a całkiem inne biurka dziecięce. Dobrze dobrane biurko będzie pasowało do grupy odbiorców.

Biurka gamingowe w niektórych grupach są koniecznością. Spędzając kilka lub kilkanaście godzin na grze gracz musi mieć zapewnione odpowiednie warunki. Biurka z regulację zyskują coraz bardziej na popularności w wielu grupach osób, które spędzają przy biurku długie godziny każdego dnia.

Oprócz mechanizmu odpowiedzialnego za regulację równie ważnym elementem jest możliwy zakres regulacji biurka. To jak będzie on szeroki zależy od konkretnego producenta mebli. Bardzo szeroką ofertą znajdziesz na stronie AJ Produkty. Część producentów postawiła na wąski zakres regulacji, ale wielu posiada bardzo duży zakres. Kluczowym elementem na jaki należy zwrócić uwagę podczas dopasowania biurka jest wzrost. Dla wielu osób ważnym elementem jest możliwość podniesienie blatu do takiej wysokości i dopasowania do indywidualnych potrzeb, aby można było przy nim pracować na stojąco.

Kolejnym elementem na który warto zwrócić uwagę podczas wyboru biurka są dodatkowe funkcje i ułatwienia. Zaliczyć do nich możemy specjalne wnęki na wtyczki, chowanie kabli czy też wbudowaną ładowarkę. Pomysłowość ludzka nie zna granic. Każdy projektant chce, aby jego produkt był udany i ułatwiał pracę. Ilość dodatków może być wręcz nieograniczona.

Ostatnim elementem jest wygląd biurka. Tutaj trudno o jakieś konkretne wytyczne, ponieważ jak wiadomo o gustach się nie dyskutuje. Wiele producentów kierujących swój produkt do dużej grupy stara się stworzyć biurko jak najbardziej uniwersalne. Inaczej wygląd gdy chcemy poprawić swój komfort pracy i mieć biurko niepowtarzalne z indywidualnymi funkcjami. Wówczas musimy poszukać specjalistycznego producenta biurek.

 

Nie tylko biurka biurowe, biurka narożne w domu

Wiele osób mebel jakim jest biurko kojarzy tylko z przestrzenią biurową, ale nie jest to dobre skojarzenie. Biurko jest jednym z najważniejszych elementów wyposażenia domu i pokoju dziecka. Oczywiście w wielu wypadkach również gabinetu, gdzie możemy pracować w zaciszu domowym.

Wiele osób mebel jakim jest biurko kojarzy tylko z przestrzenią biurową, ale nie jest to dobre skojarzenie. Biurko jest jednym z najważniejszych elementów wyposażenia domu i pokoju dziecka. Oczywiście w wielu wypadkach również gabinetu, gdzie możemy pracować w zaciszu domowym.

Dopasowanie biurka do własnych potrzeb w domu jest bardzo ważnym elementem. Zupełnie inaczej dopieramy idealne biurko do pokoju ucznia, a całkiem inne jest idealne biurko w gabinecie prezesa, nawet gdy gabinet jest w domu. Biurka nowoczesne często charakteryzują się możliwością regulacji wysokości.

 

Miejsce do pracy w domu

Pracując w domu, bardzo ważne jest, aby mieć odpowiednie do tego miejsce. Wydzielony gabinet, własne biurko znacznie ułatwiają skupienie się na pracy. Szczególnie kiedy siedząc w domu musimy prowadzić rozmowy z klientami. Dlatego wybór odpowiedniego biurka ma kluczowe znacznie. Może ono nam zapewnić wystarczająco dużo miejsca, abyśmy wszystko mieli pod ręką. To zapewni nam spokojną pracę.

Ciekawym pomysłem są biurka typu sit&stand. Dzięki nim mamy możliwość pracy w różnych pozycjach. Jeżeli czujemy, że nasz kręgosłup potrzebuje przerwy, ale my nie chcemy przerywać zajęcia, to możemy podnieść biurko i pracować przy nim na stojąco.

Biurka z regulowaną wysokością mają bardzo wiele zalet i warto rozważyć ich zakup.

 

materiał zewnętrzny

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments