Jakie atrakcje można zobaczyć podczas pobytu w Warszawie?

Warszawa jest nie tylko stolicą Polski, ale i miastem niezwykle bogatym pod względem historycznym i kulturalnym. Podczas pobytu na nudę z pewnością narzekać nie będziemy. Jakie miejsca i atrakcje powinniśmy odwiedzić w pierwszej kolejności?

 

Stare Miasto

Wizyta tutaj to niemalże obowiązek. Stare Miasto w Warszawie zostało dopisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Podczas spaceru będziemy podziwiać stare kamienice, Zamek Królewski i piękny Rynek Starego Miasta. Nie brakuje też wielu kawiarni, restauracji i sklepów, gdzie kupimy pamiątki.

Łazienki Królewskie

To kolejne miejsce, jakie odwiedzić musimy. Łazienki Królewskie założył Stanisław August Poniatowski. Rozległy park, znajdujące się w nim pawilony i Pałac na Wyspie robią ogromne wrażenie i zachęcają do przechadzki.

Pałac Kultury i Nauki

Jeżeli interesujemy się historią, to odwiedźmy Pałac Kultury i Nauki. W związku z okolicznościami jego budowy w połowie ubiegłego wieku wciąż budzi mieszane uczucia, ale sama jego konstrukcja jest imponująca i góruje nad innymi budynkami. W środku są kina, teatry i Centrum Nauki Kopernik, do którego jeszcze wrócimy.

Muzeum Powstania Warszawskiego

Jak łatwo się domyślić, to również obiekt historyczny. Bogate zbiory ukazują walkę mieszkańców Warszawy podczas II wojny światowej. Odwiedziny w Muzeum Powstania Warszawskiego powinny być ważne dla każdego Polaka, który chce poznać tragiczne dzieje przodków.

Wilanów – „polski Wersal”

Nie bez powodu pałac w Wilanowie doczekał się określenia „polski Wersal”. Jest imponującą barokową rezydencją Jana III Sobieskiego. Fantastyczna architektura, urządzone z przepychem wnętrza i barwne ogrody pozwalają przenieść się w czasie i stanowią prawdziwą ucztę dla oczu.

Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście

Kolejnym interesującym miejscem jest Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście. Podczas spaceru uliczkami będziemy mieli okazję podziwiać liczne zabytkowe budynki i kościoły.

Centrum Nauki Kopernik

O tym miejscu już wspomnieliśmy i w przeciwieństwie do poprzednich kilku propozycji, tutaj frajdę mają także dzieci. W przestronnych pomieszczeniach znajdują się liczne interaktywne wystawy. Wszystkich eksponatów można dotknąć i przeprowadzać eksperymenty. To przykład nauki przez zabawę. W takim muzeum nie można się nudzić, a nauka jest przyjemnością.

Bulwary nad Wisłą

Jeżeli zaliczamy się do osób aktywnych, to interesujące dla nas będą różne atrakcje w Warszawie na świeżym powietrzu. Na pewno musimy odwiedzić bulwary nad Wisłą. To miejsce spotkań i odpoczynku mieszkańców stolicy, a także turystów. Znajdziemy tutaj place zabaw, ścieżki rowerowe, czy kawiarnie. W tym miejscu odbywają się również liczne wydarzenia kulturalne.

Podsumowanie

Patrząc na powyższe, łatwo zauważyć, że w Warszawie nigdy nie ma nudno. Wspomnieliśmy jedynie o paru atrakcjach, a już można zaplanować co najmniej kilka dni. Tego typu miejsc jest znacznie więcej i zawsze znajdziemy interesujące zajęcie. Jeśli więc mamy trochę wolnego czasu, Warszawa jest idealnym miastem, bo go wykorzystać.

 

materiał zewnętrzny

Sprawdź również

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.