Jaki kredyt wziąć na remont mieszkania czy domu?

Remont domu to wydatek, który nie zawsze da się sfinansować ze zgromadzonych oszczędności. W zależności od skali renowacji możesz potrzebować kilku, kilkunastu lub nawet kilkuset tysięcy złotych. Sprawdzonym sposobem na uzyskanie dodatkowej gotówki jest skorzystanie z oferty jednego z banków. Sprawdź, jaki kredyt najlepiej wziąć na remont domu.

 

Jaki kredyt na remont?

W podjęciu decyzji o rodzaju kredytu na remont na pewno pomoże skrupulatne oszacowanie kosztów całego przedsięwzięcia. Jeśli weźmiesz pod uwagę wszystkie niezbędne wydatki, dowiesz się, ile pieniędzy potrzebujesz pożyczyć od banku. Podczas kalkulacji weź pod uwagę:

  • liczbę pomieszczeń, które zamierzasz odnowić;
  • koszt materiałów budowlanych i wykończeniowych;
  • zakres prac remontowych;
  • wynagrodzenie ekipy remontowej (o ile zamierzasz korzystać z pomocy fachowców).

Pamiętaj, że oszacowaną kwotę zawsze warto nieco powiększyć, np. o 10-20%, aby zachować zapas funduszy na nieoczekiwane wydatki.

 

Karta kredytowa: sposób na sfinansowanie drobnego remontu

Jeśli kalkulacja kosztów wykazała, że na przeprowadzenie remontu potrzebujesz kilku tysięcy złotych, możesz skorzystać z karty kredytowej. Wniosek o finansowanie najlepiej złóż w banku, w którym masz założony rachunek osobisty. Takie rozwiązanie pozwoli uniknąć wielu formalności, a z dodatkowych pieniędzy skorzystasz niemal od razu.

Karta kredytowa to karta płatnicza, która pozwala na realizowanie płatność w ramach przyznanego limitu. Co ważne, jest ona osobnym produktem finansowym niepowiązanym z rachunkiem rozliczeniowym. Jeśli będziesz pilnować spłaty zadłużenia w wyznaczonym przez bank terminie (najczęściej jest to ok. 60 dni), unikniesz naliczania odsetek.

Uwaga! Niektóre banki nakładają na użytkowników kart dodatkowe opłaty np. za wykonywanie przelewów czy wypłacanie gotówki z bankomatów.

Wniosek o uzyskanie karty kredytowej możesz złożyć w placówce banku, przez aplikację mobilną lub przez internet. Wysokość przyznanego limitu zależy w głównej mierze od Twojej zdolności kredytowej.

 

Kredyt gotówkowy: na nieco większą renowację mieszkania

W sytuacji, gdy planowane prace remontowe znacznie wykraczają poza kilkutysięczny budżet, możesz zdecydować się na kredyt gotówkowy. Takie rozwiązanie pozwala na znacznie większą swobodę i zakup wielu potrzebnych materiałów czy sprzętów. Większość banków udzieli Ci takiego finansowania bez zadawania pytań o to, na co zamierzasz je przeznaczyć. Dzięki temu, pieniądze z kredytu możesz przeznaczyć na dowolnie wybrany cel. Co ważne, takie finansowanie da się uzyskać przez internet. Niektóre banki oferują swoim klientom możliwość złożenia wniosku i podpisania umowy bez wychodzenia z domu za pośrednictwem rozbudowanej bankowości internetowej.

Pamiętaj, że do zaciągnięcia kredytu gotówkowego potrzebujesz odpowiedniej zdolności kredytowej. Wpływ na nią ma wysokość uzyskiwanych dochodów i comiesięczne wydatki na rachunki czy inne pożyczki. Ważne, abyś w oczach banku był osobą wiarygodną i zdolną do spłacenia zobowiązania. Pomóc w tym może np. nienaganna historia kredytowa w BIK. Dlatego warto dbać o terminowe regulowanie wszelkich pożyczek.

Podczas wyboru oferty finansowania zwróć szczególną uwagę na całkowity koszt kredytu, wysokość oprocentowania oraz marżę. W podjęciu decyzji z pewnością pomoże Ci ranking kredytów gotówkowych dostępny na finanse.rankomat.pl.

 

Kredyt hipoteczny: sposób na generalny remont

Jeśli zamierzasz przeprowadzić generalny remont całego domu lub mieszkania, możesz potrzebować nawet kilkuset tysięcy złotych. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest zaciągnięcie kredytu hipotecznego i ustanowienie hipoteki na odnawianej nieruchomości. Dzięki temu zyskasz możliwość uzyskania dużej ilości pieniędzy z długim okresem spłaty.

Pamiętaj, że banki wymagają odpowiedniej zdolności kredytowej i wkładu własnego w wysokości co najmniej 10-20%. Wkładem własnym do kredytu hipotecznego mogą być pieniądze, ale nie tylko. W zależności od polityki danej instytucji akceptowane są również oszczędności zgromadzone na koncie emerytalnym czy zastaw na papierach wartościowych.

 

Kiedy warto wziąć kredyt na remont?

Wzięcie kredytu to spore zobowiązanie finansowe, jednak w niektórych sytuacjach, jest to jedyna szansa na odnowienie mieszkania czy domu. Jeśli stan budynku stale się pogarsza lub jego konstrukcja została trwale uszkodzona np. przez wilgoć, prawdopodobnie skorzystanie z finansowania to jedyny sposób na rozwiązanie problemu.

Zdarza się też, że stan nieruchomości uniemożliwia normalne funkcjonowanie i stwarza zagrożenie dla zdrowia. Wtedy warto zdecydować się na kredyt i jak najszybciej rozpocząć prace remontowe. Ponadto jeśli już od kilku lat planowałeś odnowienie wnętrz i znalazłeś niezwykle atrakcyjną ofertę kredytu, prawdopodobnie warto zdecydować się na finansowanie.

 

materiał zewnętrzny

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
komornik
komornik
1 rok temu

żaden