„Jaka to melodia?” w Publicznej Szkole Podstawowej w Pościeniu Wsi

Publiczna Szkoła Podstawowa w Pościeniu Wsi obchodziła tegoroczne Andrzejki w bardzo oryginalny sposób. Oprócz tradycyjnych wróżb, w szkole odbył się konkurs „Jaka to melodia?”.

 

W zabawie wzięło udział 12 uczniów z klas III -VIII . Konkurs składał się z czterech rund.

– Pierwsza konkurencja polegała na rozpoznaniu instrumentów po wydawanym dźwięku. Druga nazywała się „Z jakiej bajki ta piosenka?”. Uczestnicy musieli zgadnąć tytuł bajki po danej piosence. Runda trzecia była już trudniejsza, gdyż zadanie polegało na  rozpoznaniu utworu po samej melodii i podaniu tytułu i wykonawcy. Ostatnia część finałowa odbyła się pod hasłem „Tak to leciało!” Każdy, kto znał dany utwór wstawał i zaczynał śpiewać dalszą część. Były także muzyczne zagadki dla publiczności. Wszyscy bawili się wspaniale – informuje szkoła.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: dyrektor Grażyna Tymińska, Joanna Nikiel – Pogorzelska, Monika Kuklińska i przedstawiciel uczniów Kamil Funk.

 

Celem konkursu było rozbudzanie zainteresowań muzycznych uczniów, wspólna zabawa i uwrażliwienie na sztukę. Uczniowie musieli się wykazać wszechstronną wiedzą muzyczną: od popularnej muzyki rozrywkowej do klasycznych utworów Chopina czy Mozarta.

Najlepszą znajomością, ale i szybkością wykazała się Magdalena Więcek, która zdobyła I miejsce. Drugie miejsce Aleksandra Królicka, III miejsce Marcin Czaplicki. Pozostali uczniowie otrzymali dyplomy i słodkie upominki.

Organizacją konkursu zajęły się: Magdalena Szlaga i Wiesława Waśniewska. W roli prowadzących wystąpiły dziewczęta z klasy 7, natomiast  obsługą konkursu zajęli się chłopcy z klasy 7.

 

 

ren

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments