Jaka moc pompy ciepła do domu 120m2?

Jaka moc pompy ciepła do do domu 120m2 – takie pytanie zadaje sobie wielu inwestorów. Zanim znajdziemy na nie odpowiedź, warto jest skupić się na rozeznaniu w rodzajach tego typu urządzeń, dlaczego warto w nie inwestować czy też na których oferujących je producentów. 

  1. Pompa ciepła – co warto o niej wiedzieć?
  2. Dlaczego warto inwestować w pompę ciepła?
  3. Jaka moc pompy ciepła do domu 120m2?

Pompa ciepła – co warto o niej wiedzieć?

Pompy ciepła to urządzenia, które działają na zasadzie poboru ciepła z gruntu lub powietrza, aby potem przenieść je do naszej domowej instalacji grzewczej. Mowa na przykład o systemie ogrzewania podłogowego czy też grzejnikach. W przeciwieństwie do innych urządzeń grzewczych, nie pobierają dużych ilości energii do ogrzania powietrza, co jest ich ogromnym atutem, a w konsekwencji – generowaniem oszczędności.

Inwestorzy cenią sobie je także za bezobsługową pracę, jak również możliwość montażu niemalże w każdym pomieszczeniu tudzież obiekcie. Pompy ciepła są w pełni bezpieczne, nie generują m.in. niebezpieczeństwa wybuchu. Warto także wiedzieć, że nie mamy potrzeby montażu zbiornika na paliwo. Nie bez znaczenia pozostaje także fakt, iż stanowią doskonałą alternatywę dla innych form ogrzewania pod względem wysokości ponoszonych kosztów.

 

Dlaczego warto inwestować w pompę ciepła?

Pompy ciepła z roku na rok stają się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem jeśli chodzi o systemy grzewcze w polskich domach. Nie jest to dzieło przypadku – ich instalacja w domu jednorodzinnym przynosi bardzo wiele zalet. O jakich mowa?

W pierwszej kolejności warto wspomnieć o kwestiach ekologicznych. Nie od dzisiaj wiadomo, że inwestycja w pompę ciepła to ukłon w stronę środowiska naturalnego. Do wytworzenia energii cieplnej nie potrzeba wielkiego nakładu surowca nieodnawialnego tak jak to dzieje w przypadku np. piecy węglowych.

Dla wielu osób bardzo ważne są także kwestie związane z wydatkami. Z racji tego, że pompy ciepła uznawane są za urządzenia korzystające z odnawialnych źródeł energii, można liczyć na różnego rodzaju dofinansowania. Dzięki temu koszty związane z zakupem i montażem pompy ciepła do domu okazują się nie obciążać domowego budżetu w bardzo dużym stopniu.

Warto także zwrócić uwagę na kwestię energooszczędności. Pompy ciepła można z czystym sumieniem zaliczyć do grupy urządzeń grzewczych, które zużywają najmniej energii elektrycznej. Nie można także zapominać o takich aspektach jak m.in wygoda użytkowania, długa żywotność czy też bezpieczeństwo.

 

Jaka moc pompy ciepła do domu 120m2?

Jaka pompa ciepła będzie odpowiednia do pokrycia zapotrzebowania użytkowników w domu o powierzchni 120m2? To pytanie warto zadać projektantowi, który oprócz odpowiedzi na pytania jaka pompa ciepła tudzież ile kosztuje pompa ciepła, będzie w stanie określić jej dokładną moc. Przyjmuje się, że w zupełności wystarczy 6kW, jednak wiele zależy od tego czy urządzenie będzie również wykorzystywane do podgrzewania ciepłej wody użytkowej. Jeśli tak, to podana moc może nie być wystarczająca.

Wybór pompy ciepła nie powinien być kwestią przypadku. W grę wchodzi szereg czynników, które należy brać pod uwagę przed decyzją o zakupie konkretnego modelu. Nie bez znaczenia pozostaje także stawianie na dobrego producenta, który ma wieloletnie doświadczenie na rynku i cieszy się dobrą opinią wśród klientów. Warto zweryfikować także posiadane certyfikaty jakości, jak również docenić jakość obsługi klienta. Wśród dobrych firm możemy wymienić m.in. Eko2020, bardzo znanej mieszkańcom województwa mazowieckiego.  Przedsiębiorstwo cieszy się wśród nich nienaganną opinią, a użytkownicy internetu często wyszukują je na frazę pompy ciepła mazowieckie Przedsiębiorstwo cieszy się wśród nich nienaganną opinią. Pracownicy chętnie pomogą w wyborze pompy ciepła.

 

materiał zewnętrzny

Sprawdź również

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.