Jak zamówić paczkę, aby nie czekać na kuriera?

W ostatnich latach sprzedaż internetowa stała się bardzo rozwiniętą gałęzią usług. Coraz więcej klientów robi zakupy przez internet, a sprzedawcy oferują kolejne metody odbioru paczek. Jak zamówić coś przez internet, aby było najwygodniej?

 

Zamawiaj do punktu odbioru

W zakupach internetowych najgorsze jest czekanie na kuriera. Chyba każdy z nas kiedyś niecierpliwił się, nie mogąc wyjść z domu ani skupić się na pracy, ponieważ kurier mógł przyjść w każdej chwili. Niejeden raz zdarzyło się też, że paczkę pozostawiono w dziwnym miejscu lub wcale nie dostarczono, choć byliśmy w domu.

Dlatego też firmy, które udostępniają punkty odbioru, cieszą się coraz większą popularnością zarówno wśród kupujących, jak i sprzedających. Takie rozwiązanie pozwala nam nie czekać na kuriera, tylko odbierać przesyłki w dogodnej dla nas chwili, nawet późno wieczorem lub innego dnia. Koniec czekania w domu na dostawcę i sprawdzania, czy paczka nie została w recepcji albo u sąsiada – teraz to ty kontrolujesz, kiedy i skąd odbierzesz swoją przesyłkę.

Odbierz paczkę przy okazji zakupów

Ta możliwość dotyczy nie tylko popularnych automatów do odbioru paczek, ale także dużych firm kurierskich. Obecnie w każdej Żabce znajdują się punkty odbioru DHL, dzięki czemu możesz skoczyć po swoją przesyłkę przy okazji codziennych zakupów. Zaletą DHL POP w Żabce jest przede wszystkim duża liczba sklepów tej sieci, co sprawia, że większość klientów ma do nich naprawdę blisko.

Zamawiając paczkę DHL do Żabki, nie musisz chodzić osobno do automatu – możesz odebrać ją, wyskakując po codzienne, szybkie zakupy lub wychodząc na lunch w przerwie od pracy. Kurier na pewno zostawi ją tam, gdzie miała się znaleźć, koniec więc z szukaniem i zastanawianiem się, czy twoje internetowe zakupy nie trafiły przypadkiem do sąsiada.

Wybierz najwygodniejszy punkt odbioru

Zamawiając wysyłkę za pośrednictwem firmy kurierskiej DHL, punkty odbioru wybierasz na mapie. Łatwo znajdziesz dokładnie ten sklep, który masz najbliżej domu lub pracy. Nie masz czasu lub przesyłka dotarła, gdy byłeś na urlopie? Nie martw się, paczka będzie na ciebie czekać aż 7 dni, nie musisz więc liczyć godzin i zastanawiać się, czy na pewno zdążysz.

Jak widać, odbiór paczki z punktów DHL w Żabce to bardzo wygodne rozwiązanie, które coraz częściej zastępuje usługę kurierską „od drzwi do drzwi”. Jest to oczywiście ułatwienie także dla samych kurierów, bo dużą część paczek mogą oni pozostawić w jednym miejscu, zamiast roznosić do mieszkań klientów.

Warto wspomnieć, że sieć sklepów Żabka umożliwia także odbiór paczek przesyłanych za pośrednictwem Poczty Polskiej.

materiał zewnętrzny

Sprawdź również

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.