Jak wymierzyć okna pod żaluzje drewniane?

Marzy Ci się zamontowanie żaluzji? Bardzo dobrze – to rozwiązanie ma mnóstwo zalet, a szeroki wybór różnych rodzajów żaluzji umożliwia znalezienie najlepiej dopasowanych do potrzeb. Ale w jaki sposób wymierzyć dokładnie ilość potrzebnego miejsca pod żaluzje?

 

Doradzamy i podpowiadamy – przeczytaj i dowiedz się tego!

 

Trzy sposoby na montaż żaluzji wewnętrznych poziomych

Jeśli decydujesz się na stylowe żaluzje drewniane, ich montaż jest możliwy na jeden z trzech sposobów. Przy każdym pomiar będzie przebiegać w nieco inny sposób. Żaluzje wewnętrzne klasyczne, czyli poziome, mogą być montowane na ramie okiennej, na ścianie lub we wnęce okna. Najpopularniejszy jest ten pierwszy sposób. Na który się zdecydować? To już zależy tylko od osobistych upodobań, warto jednak pamiętać o praktyczności wybranego.

Żaluzje wewnętrzne na ramie okiennej – w tym przypadku należy zmierzyć szerokość szyby, dodając po 2 cm z każdej strony, co daj nam szerokość żaluzji szerszą łącznie o 4 cm. Ale uwaga – w przypadku wysokości odejmujemy 2 cm od wysokości szyby.

Aby zmierzyć okno pod żaluzje wewnętrzne umieszczane na ścianie, co jest zalecane w przypadku niedużych okien, również odejmujemy od wysokości 2 cm, a także doliczamy szerokość po bokach. Jaką? To już zależy od tego, jak bardzo dana żaluzja będzie rozciągać się za wnękę. W sklepie Karnix można znaleźć żaluzje drewniane mające maksymalnie 240 cm szerokości i 300 wysokości, dzięki czemu z pewnością znajdziesz najlepiej dopasowaną do swoich planów.

Ostatnia możliwość montażu żaluzji drewnianych to umieszczenie ich we wnęce okna. Jeśli jest to równa wnęka, wówczas mierzymy szerokość i odejmujemy od wyniku 1 cm. W przypadku, gdy wnęka nie jest symetryczna, czyli ma różne szerokości na swojej wysokości, warto dokonać pomiaru w kilku miejscach, zaś wiążąca powinna być najmniejsza wartość, od której odejmujemy wspomniany centymetr. Jeśli chodzi o wysokość, tutaj – podobnie jak przy dwóch poprzednich sposobach – odejmujemy 2 cm.

 

Jak zamontować żaluzje drewniane pionowe?

Żaluzje wewnętrzne pionowe różnią się nieco sposobem montażu – w ich przypadku nie jest możliwe zamontowanie na ramie okiennej. Pozostają dwa sposoby, czyli montaż na ścianie lub we wnęce. Jak dokonać pomiarów w takiej sytuacji?

Aby zamontować żaluzje drewniane pionowe na ścianie, mierzymy szerokość oraz wysokość wnęki okiennej i dodajemy do nich odpowiednio 5 oraz 10 cm (lamele powinny znajdować się poniżej parapetu). Jeśli żaluzje wewnętrzne pionowe mają być zamontowane we wnęce, wówczas szerokość ma odpowiadać jej szerokości, zaś wysokość powinna być mniejsza od jej wysokości o 2 cm.

 

Karnix – tu znajdziesz żaluzje drewniane, których szukasz

Jeśli wiesz już, jakie wymiary powinny mieć żaluzje wewnętrzne, warto odwiedzić sklep Karnix, aby wybrać odpowiednie. Dlaczego akurat ten sklep? Odpowiedź jest prosta – ponieważ żaluzje drewniane w sklepie karnix.pl to szeroki wybór różnego rodzaju rozmiarów, ale przede wszystkich wysoka jakość i estetyka wykonania wszystkich propozycji. I w dodatku dostępne są w bardzo przystępnych cenach.

Przekonaj się o tym – odwiedź karnix.pl już dzisiaj!

 

materiał zewnętrzny

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments