Jak w 3 krokach zaprojektować własną wizytówkę?

Wizytówka jest ważnym narzędziem w biznesowej komunikacji. To istotny element tożsamości Twojej marki, który pomaga pozyskiwać nowych partnerów i podtrzymywać relacje z dotychczasowymi. Wizytówki pełnią funkcję reprezentacyjną, dlatego warto się upewnić, że pod względem wizualnym zapadają w pamięć i dokładnie obrazują to, czym zajmuje się Twoja firma. Jak zaprojektować idealną wizytówkę?

 

Wyróżnij się z tłumu

Ten niewielkich rozmiarów kartonik jest ogromnym wsparciem podczas nawiązywania kontaktów z potencjalnymi klientami. Możesz się domyślać, że w środowisku biznesowym krążą setki skrojonych na miarę wizytówek. Jak wygląda dobra wizytówka? Jest przede wszystkim oryginalna, przejrzysta i atrakcyjna wizualnie. Nie powielaj wzorów podejrzanych u konkurencji – stwórz własny projekt, którym wyróżnisz się z tłumu.

Jak osiągnąć taki efekt? Korzystając z usług drukarni internetowej Voogo, bez wysiłku zaprojektujesz unikalną wizytówkę. Tylko teraz dla czytelników rabat aż 20%! Skopiuj KOD: VOGRMM49, wejdź na stronę www.voogo.pl i zaprojektuj wizytówki w kreatorze online. Cały proces jest dziecinnie prosty, a obsługa edytora intuicyjna. Wydruk już w 24h! Czekają na Ciebie setki wzorów, dzięki którym każda wizytówka będzie niepowtarzalna. Nie czekaj – promocja jest ograniczona czasowo. KOD RABATOWY WAŻNY DO: 31.05.2023 r.

Co powinna zawierać dobra wizytówka?

Informacje zawarte na kartoniku, który przypomina rozmiarem kartę kredytową, są niezwykle istotne dla powodzenia Twojego biznesu. Istnieje kilka elementów, które obowiązkowo powinny się znaleźć na wizytówce. Absolutne minimum to:

  • imię i nazwisko,
  • funkcja/stanowisko,
  • pełna nazwa firmy,
  • logotyp,
  • dane kontaktowe (i adresowe, jeśli prowadzisz lokalny biznes),
  • linki do Twoich miejsc w sieci

Powszechne jest umieszczanie nazwy strony internetowej, coraz częściej spotyka się także firmowy slogan dla podkreślenia spójności z marką. Jeśli celujesz w odbiorcę internetowego, możesz umieścić na wizytówce kod QR do swojej witryny. Projektowanie wizytówki interaktywnej to trend, który zyskuje ostatnio popularność.

Rozmieszczenie treści – wskazówki

Perfekcyjna wizytówka to nie tylko dopasowana grafika i przemyślana treść, ale i umiejętne rozmieszczenie poszczególnych elementów na jej powierzchni. Czego lepiej unikać? Wizytówka bogata w krzykliwą grafikę może być dobrze odebrana w środowisku artystycznym, jednak jako narzędzie w dłoni zaangażowanego przedsiębiorcy może wywołać jedynie szyderczy uśmieszek na ustach odbiorców.

Zadbaj o to, by oprawa graficzna nie przyćmiła treści. Rozsądnie wybierz krój i wielkość czcionki, wpleć kolory, które są zgodne z identyfikacją wizualną Twojej marki. Nie zapominaj, że masz do dyspozycji obie strony wizytówki – wykorzystaj więc mądrze każdy centymetr powierzchni. Najważniejsze dane możesz umieścić na przedzie, a z tyłu umieścić wyłącznie wyraźne logo. Treść z danymi powinna być wyśrodkowana lub wyrównana do lewej lub prawej – wówczas prezentuje się najbardziej estetycznie.

Jeśli chcesz wyróżnić którąś z informacji, na przykład imię i nazwisko, możesz oddzielić ją nieco od pozostałych. Dobra wiadomość jest taka, że nie potrzebujesz do tego specjalnych umiejętności ani zaawansowanej wiedzy doświadczonego grafika. Z kreatorem Voogo błyskawicznie stworzysz projekt, który w całości spełni Twoje oczekiwania.

Wybór rozmiaru

Format wizytówki jest dziś nie bez znaczenia, szczególnie w kontekście globalizacji i faktu, że handel czy usługi na większą skalę nie są zaskoczeniem. Jaki rozmiar ma wizytówka? W Polsce standardowo wykorzystuje się format 90 mm × 50 mm, najczęściej w orientacji poziomej. Jeśli jednak Twój biznes bazuje na współpracy z kontrahentami zagranicznymi, lepszym wyborem będzie format 85 mm × 55 mm. To rozmiar typowy dla krajów zachodnioeuropejskich, takich jak Niemcy, Francja czy Austria.

Obydwa warianty rozmiarów dostępne są na tronie marki Voogo. Wybierz gotowy szablon lub stwórz własny projekt od podstaw i zamów wizytówki, które robią znakomite pierwsze (i każde następne) wrażenie.

 

materiał zewnętrzny

Sprawdź również

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.