Jak się kosi podkaszarką spalinową?

Sezon wiosenno-letni zbliża się coraz większymi krokami, a to oznacza tylko tyle, że już najwyższa pora zatroszczyć się o sprzęt ogrodniczy, który dzięki któremu łatwiej będzie zadbać o trawniki, ścieżki i ganki. Poza tradycyjną kosiarką przydatne mogą być także inne urządzenia ogrodnicze, takie jak kosa spalinowa. Czym jest to urządzenie i jak się nim kosi? Na to pytanie odpowiadamy w poniższym artykule.

 

Kosa spalinowa – co to jest?

Przede wszystkim należy odpowiedzieć na pytanie, czym w ogóle jest kosa spalinowa – bo choć może to się wydawać oczywiste, część osób postrzega to urządzenie inaczej niż powinno. Błędne przeświadczenie na temat użytkowania kosy spalinowej bierze się przede wszystkim stąd, że wyglądem mocno przypomina ona podkaszarki elektryczne i akumulatorowe – czyli urządzenia służące do przycinania trawy w trudno dostępnych miejscach: krawężnikach czy pod krzewami.

W przeciwieństwie do podkaszarek kosa spalinowa służy przede wszystkim nie do przycinania trawy tam, gdzie trudno dostać się tradycyjną kosiarką, a przycinania trawników zaniedbanych, gęsto zarośniętych. Kosy spalinowe to urządzenia dysponujące dużą mocą, które doskonale radzą sobie z twardymi źdźbłami, uporczywymi chwastami czy wysokimi trawami. Przydadzą się także tam, gdzie powierzchnia przeznaczona do koszenia jest nierówna, przez co problematyczne jest korzystanie ze standardowej kosiarki.

 

Podkaszarki spalinowe – jak się nimi kosi?

Na pytanie, jak się kosi kosą spalinową, najłatwiej odpowiedzieć: ciężko. ? Trzeba mieć świadomość tego, że kosa spalinowa, jak wskazuje na to jej nazwa, jest zasilana mieszanką benzyny i oleju. Przekłada się to oczywiście na pełną mobilność urządzenia, jednak podkaszarki spalinowe mają też pewną wadę, a mianowicie: wagę. Kosy spalinowe ważą najczęściej powyżej 5 kg, a nierzadko ponad 7 kg. I jeśli na pierwszy rzut oka wydaje się, że urządzenie takie nie jest ciężkie, to dla porównania powiedzmy tylko, że kosa elektryczna może ważyć nawet mniej niż 2 kg. Jeżeli weźmiemy pod uwagę fakt, że urządzenia spalinowe są przeznaczone do wycinania chwastów i grubszych źdźbeł, łatwo można stwierdzić, że nie są to sprzęty dla młodszych i słabszych fizycznie osób.

Dla ścisłości, należy też zauważyć, że problematyczne może być nie tylko użytkowanie takiej kosy. Urządzenia spalinowe wymagają stosowania specjalnej mieszanki benzynowo-olejowej oraz regularnej konserwacji, co bywa nie tylko stosunkowo skomplikowane (oczywiście w porównaniu do kosy elektrycznej czy akumulatorowej) oraz kosztowne.

 

Kosa spalinowa w sklepie Krysiak – czy przyda się w ogrodzie?

I tutaj dochodzimy do najważniejszego pytania. Czy podkaszarka spalinowa w sklepie krysiak.pl lub innym sklepie internetowym przyda się w przydomowym ogrodzie? Jeżeli dbasz o swój ogród i regularnie przycinasz wszystkie trawniki, będzie to raczej zakup zbędny. W takich okolicznościach powinna Ci wystarczyć standardowa kosiarka oraz podkaszarka elektryczna lub akumulatorowa, które również można kupić w sklepie Krysiak. Jeżeli jednak musisz przywrócić porządek w zaniedbanym, mocno zarośniętym ogrodzie o dużej powierzchni, zakup kosy spalinowej może być niezbędny.

 

materiał zewnętrzny

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments