Jak przygotować rower na wiosnę?

W momencie, gdy kończy się zima i można ponownie korzystać z roweru, wiele osób zastanawia się, jak go przygotować do jazdy. Nawet w sytuacji, gdy sklep rowerowy, w którym kupiłeś jednoślad, jest naprawdę sprawdzonym miejscem, po zimowej przerwie musisz samodzielnie przygotować pojazd. Zapraszamy do sprawdzenia naszej publikacji na ten temat.

Sklep rowerowy — czyszczenie jednośladu

Przygotuj zatem wiadro, szczotkę, szmatkę oraz wodę. Na samym początku oczyść rower z zanieczyszczeń. Polewaj go wodą w miejscach, w których są one bardziej uporczywe. Wykorzystać można również do tego celu płyn do mycia. W takim przypadku używając także szczotki oraz szmatki możesz starannie przeczyścić także trudniej dostępne miejsca w Twoim jednośladzie. Oczywiście w sytuacji, gdy przed sezonem internetowy sklep rowerowy wysłał Ci nowy pojazd, nie musisz tego robić.

Jeżeli jednak dla przykładu złożyłeś zamówienie w sklepie Rowerzysta.pl kilka lat temu, musisz przed każdym sezonem wiosennym przygotowywać w ten sposób pojazd. W trakcie doprowadzania go do porządku nie możesz zapomnieć również o elementach, takich jak choćby: łańcuch oraz linki hamulcowe. W wielu przypadkach dobrym rozwiązaniem jest obrócenie pojazdu do góry nogami, aby łatwiejsze było umycie trudno dostępnych miejsc. Po zakończeniu mycia nie możesz zapomnieć również o przetarciu ramy oraz pozostałych elementów suchą szmatką, tak aby nie pozostały nigdzie zacieki.

 

Internetowy sklep rowerowy — koła i opony

Na samym początku wytrzyj wilgotną gąbką opony, a także dokładnie sprawdź, czy nie występują na kołach trudne do usunięcia zabrudzenia. Sprawdź również poziom zużycia bieżnika, a także ciśnienie w oponach. Osoby, które zaopatrzyły się w sklepie rowerowym w jednoślady z systemem bezdętkowym, powinny wyczyścić stare mleczko uszczelniające, a także zalać opony nowym. Spore znaczenie odgrywa także w tym przypadku stan szprych. Obejrzyj je zatem dokładnie i sprawdź płynność obracania się piast.

 

Sklep rowerowy — regulacja hamulców i przerzutek

Kompleksowy przegląd roweru powinien obejmować także regulację hamulców oraz przerzutek. Zacznij właśnie od biegów. Sprawdź po kolei każdy z nich i upewnij się, czy wszystko funkcjonuje prawidłowo. Ich rozregulowanie uniemożliwia bowiem płynną jazdę, a także może przyczynić się do zahaczania łańcucha o prowadnicę przedniej zmieniarki. Jeżeli chodzi o testowanie hamulców jednośladu ze sklepu rowerowego, musisz zakręcić kołami i nacisnąć dźwignię, aby zweryfikować, czy prędkość prawidłowo się wytraca.

W sytuacji, gdy kupiłeś rower lub rowery elektryczne w sklepie Rowerzysta.pl, także powinieneś odpowiednio przygotować ten pojazd bądź też pojazdy do sezonu. W tym ostatnim przypadku kluczowe jest jednak również sprawdzenie stanu technicznego napędu. Dobrą praktyką jest nierozładowywanie do zera akumulatora. Nawet w sytuacji, gdy przez kilka miesięcy nie korzystasz z pojazdu. Powodzenia!

 

materiał zewnętrzny

Sprawdź również

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.