Jak powstrzymać wypadanie włosów. Poznaj kilka sprawdzonych zasad

Każdy z nas bez względu na płeć i wiek chciałby mieć piękne, lśniące, wyglądające zdrowo włosy. Żeby takie były, należy o nie odpowiednio dbać. Podstawą jest używanie odpowiednio dobranego szamponu, odżywki i innych podobnych specyfików. Co jednak robić, gdy zauważymy, że nasze włosy zaczynają wypadać? Sprawdzamy.

 

Dlaczego włosy wypadają?

Wypadanie włosów to całkiem naturalne zjawisko. Związane jest z cyklem rozwoju włosa, na który składają się trzy fazy: wzrostu, inwolucji i spoczynku. Każdego dnia tracimy od kilku do kilkunastu włosów. Zaniepokoić powinno nas, gdy liczba ta przekracza sto sztuk dziennie. To moment na przemyślenie swojej pielęgnacji i wprowadzenie do niej przeznaczonych do wypadających włosów kosmetyków.

Przyczyn nadmiernego wypadania włosów można szukać w:

 • Genach
 • Stylu życia
 • Nieprawidłowej pielęgnacji
 • Stresie
 • Złej diecie
 • Niedoborach składników odżywczych.

Sposoby na wypadanie włosów

Jeżeli został wyeliminowany czynnik chorobowy (oczywiście po wizycie u specjalisty), możemy sami zadbać o kondycję włosów.

Oto 5 zasad utrzymania pięknych, zdrowych i mocnych włosów:

1. Dieta – zdrowa, bogata w witaminy i składniki mineralne pomoże nam w utrzymaniu dobrej kondycji skóry i włosów. W codziennej diecie nie powinno zabraknąć składników bogatych w witaminę H, czyli biotynę, witaminy A, B, C, E oraz żelazo i cynk.

2. Pielęgnacja włosów. Należy zadbać o:

 • Dopasowanie kosmetyków do rodzaju włosa. Jeżeli mamy problem z nadmiernym ich wypadaniem, należy używać szamponu i odżywki na wypadanie włosów
 • Mycie włosów w letniej wodzie
 • Unikanie częstego farbowania włosów
 • Delikatność! Nie szarpiemy włosów, nie ściskami nadmiernie gumkami, nie trzemy ręcznikiem
 • Unikanie mocnych, obciążających kosmetyków do stylizacji.

3. Zioła są naturalnym i skutecznym środkiem na problemy z włosami. Na wyróżnienie zasługują m.in. skrzyp polny, dziurawiec, brzoza, korzeń łopianu czy nasturcja. Przy problemach z włosami możemy pić napary i herbatki ziołowe.

4. Preparaty na wypadanie włosów – na rynku kosmetycznym możemy znaleźć specjalnie przeznaczone do tego celu produkty.

 • Szampon i odżywka na wypadanie włosów zapewnią nam perfekcyjną fuzję składników, które wzmacniają i zmniejszają porowatość włosa. W ich składzie powinien się znaleźć kompleks składników przeciw wypadaniu i rozdwajaniu włosów. Odżywka na wypadanie włosów dodatkowo ułatwi ich rozczesywanie, dzięki czemu włosy będą wygładzone, lśniące i piękne!

5. Witaminy i minerały – jeżeli mamy problem z włosami, warto sięgnąć po preparaty ziołowe i witaminowe, aby uzupełnić ewentualne braki w naszym organizmie.

 

 

guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Bongo
Bongo
1 miesiąc temu

Stare porzekadło – na mądrej głowie włos się nie utrzyma

Asia
Asia
1 miesiąc temu

Sama nie wiem od czego włosy zaczęły wypadać, ale czasami były momenty, że leciały dosłownie garściami. Dobrze, że suplementacja witamin i stosowanie wcierki kaminomoto pomogło. Teraz jedynie pojedyncze włosy zostają na szczotce jak je czeszę. Ogólnie teraz przykładam większą wagę do ich pielęgnacji 🙂

Alina
Alina
1 miesiąc temu

Niewłaściwa pielęgnacja jak najbardziej może powodować wypadanie. Suszenie gorącym powietrzem, tarcie włosami o ręcznik, szarpanie przy czesaniu, agresywne mycie – na pewno spowodują, że tych włosów wypadnie więcej. Trzeba z włosami obchodzić się delikatnie i wybierać kosmetyki które zapobiegają wypadaniu i pomagają wzmocnić włosy, jak Ducray Anaphase+ szampon i odżywka. U mnie ten zestaw wyraźnie poprawił stan włosów i ograniczył ich wypadanie.