Jak powinna wyglądać dobrze zaprojektowana organizacja pozarządowa? – III Forum Organizacji Pozarządowych w Przasnyszu [FOTO]

Za nami III Forum Organizacji Pozarządowych, które odbyło się w sobotę, 12 września w budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej w Przasnyszu. Przybyło wielu reprezentantów organizacji działających na terenie powiatu przasnyskiego, makowskiego i ciechanowskiego.

 

Wydarzenie zostało współfinansowane przez Samorząd Województwa Mazowieckiego w ramach projektu „Innowacja dobre zaprojektowana organizacja pozarządowa Północnego Mazowsza”, a także przez Miasto Przasnysz w ramach projektu „Prowadzenie Centrum Animacji i Wsparcia dla Społeczności Lokalnej w Przasnyszu 2020”.

Forum rozpoczęło się od imprezy towarzyszącej, czyli VII Przasnyskiego Miasteczka NGO, gdzie organizacje pozarządowe, grupy nieformalne, i aktywni mieszkańcy miasta mogli zaprezentować swoje stoiska.

Po uroczystym otwarciu, prezes Grzegorz Herubiński omówił pięć lat działalności Federacji Rosa na rzecz społeczności lokalnej. Wspomniał o jej celach, pierwszych założycielach i projektach, jakie były przez nich realizowane. Nie zabrakło jubileuszowego tortu.

Kolejna część sobotniego spotkania to warsztaty realizowane w czterech grupach tematycznych z wykorzystaniem technik Design Thinking. Uczestnicy forum mieli szansę zaprezentować działania mazowieckich organizacji.

 

 

w.b.


 

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments