Jak oceniasz pierwszy rok rządów burmistrza Łukasza Chrostowskiego? [SONDA]

Od wyboru nowych władz samorządowych w powiecie przasnyskim minął prawie rok. Jest to wystarczający czas, by zaaklimatyzować się w nowym miejscu pracy i zacząć działać. Ponownie ruszamy z cyklem sond, w których to Wy – nasi Czytelnicy, ocenicie swoich włodarzy.

Jako pierwszy ocenie mieszkańców poddany zostanie burmistrz Przasnysza Łukasz Chrostowski.

 

Zapraszamy do komentowania.

Dziękujemy za udział w naszej sondzie. O godzinie 12:00 zamykamy możliwość głosowania oraz komentowania wątku.


 

50 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Matia
Matia
1 rok temu

Pierwszy rok to same imprezy i dużo zdjęć. Jednak wierzę, że to dopiero rozgrzewka. Dlatego nie mam zdania.

Kamil
Kamil
1 rok temu

Tyle obiecywał a nic nie robi, napewno nie zagłosuje na niego jak i moi wszyscy znajomi. Poprosu brak doświadczenia….. Jeszcze żeby zatrudnić jakiegoś tam niedoswiadczonego niby adwokacika….

Radio
Radio
1 rok temu
odpowiada  Kamil

Jak to nic nie robi ? To czego niby nie robi co obiecał ? A adwokat jak najbardziej na props

Ewa
Ewa
1 rok temu
odpowiada  Kamil

Jeśli komuś się nie podoba nasz burmistrz to dlaczego pisze anonimowo powinien pisać jawnie

Bernarda
Bernarda
1 rok temu
odpowiada  Kamil

Żal. Pl… Plus zazdrość 🙁 ale to normalne w pl.

Yohny
Yohny
1 rok temu

Lipa jakich mało w samorządzie.

Mariusz
Mariusz
1 rok temu

Rok pracy burmistrza to pasmo porażek. Przede wszystkim podwyżki opłat, rozpoczynająć od opłat za wywóz śmieci (chociaż przed wyborami sam pytał jak to możliwe, że opłaty są takie wysokie i że je obniży), podwyżka opłaty targowej dla handlarzy, opłaty za przedszkola. Sam burmistrz nic nie robi, lansuje się tylko na wszelakich możliwych eventach. Brak jakich kolwiek inwestycji, starań przyciągnięcia inwestorów itd. Dodatkowo obsadzanie wszelkich miejskich stanowisk ludźmi z grona jego przyjaciół. Sam jestem ciekaw co powiedział by Pan burmistrz odpowiedziałby na pytanie o jego największy sukces w ciągu tego roku… Czyżby Przasnyskie Show taneczne? To smutne.

Pafcio
Pafcio
1 rok temu
odpowiada  Mariusz

Nie zapominajmy o porażce z budową tężni solankowych, które miały wyróżnić nasze miasto w regionie. Niestety, w Mławie trwa już budowa, u nas cisza.

Bociek
Bociek
1 rok temu
odpowiada  Pafcio

Kolego proponuję zapoznać się ze stroną BIP PRZASNYSZ, jest tam taka zakładka jak Zamówienia Publiczne. Ja od dawna czytam bo ciekawi mnie co się dzieje w Przasnyszu na bieżąco. Mowa też tam o tężni 🙂 Z tego co wyczytałem koniec jej budowy miałby być w kwietniu 2020 roku, ale do któregoś grudnia chętny jej budowy musi przedstawić koncepcję. Więc do grudnia jeszcze się pewnie nie dowiemy czy powstanie 🙂

mietus
mietus
1 rok temu
odpowiada  Mariusz

ktos moze odpowiedziec czy nitka gazu na osiedlu starzynskiego zostala poprowadzona specjalnie pod dom rodzinny burmistrza?

Qwerty
Qwerty
1 rok temu
odpowiada  mietus

Cały Przasnysz gazyfikują, nie szukajcie sensacji na siłę

Pomocnik Św Mikołaja
Pomocnik Św Mikołaja
1 rok temu

Bardzo dużo energii w Kulturę Miasta jest wkładanej, dobrze! Tylko za mało promowania Przasnysza dla potencjalnych nowych firm. Brexit jest, firmy z WB do Przasnysza 🙂

Artur
Artur
1 rok temu

Zarządzanie miastem, nie polega na organizacji imprez, a nawet to jakoś średnio wychodzi…porażka po całości!

Mieszkanka
Mieszkanka
1 rok temu
odpowiada  Artur

Nie życzę Ci człowieku abyś w przyszłości musiał zbierać na swoje chore dziecko. To nic miłego.

Kumpel
Kumpel
1 rok temu

Multi quizy piosenki shoł taneczne teleturnieje – jest dużo tego. Żaden inny burmistrz tyle nie robi w innych miastach. Tam są jacyś ponurzy włodarze co tylko jakieś inwestycje robią i zabiegi o rozwój gospodarczy. – bez shołmeńskiego polotu.

Pafcio
Pafcio
1 rok temu
odpowiada  Kumpel

Dokładnie, po co komu inwestycje i rozwój jak można się bawić

Artur
Artur
1 rok temu

Jak widać najwięcej uwagi Pan Burmistrz przykłada do wizerunku medialnego, fotografuje się, uśmiecha… i to by było na tyle. W UM “bezkrólewie” Kilka stołków obsadzonych już dobrymi znajomymi. Mam nadzieję, że ta kadencja to tylko epizod, będzie pierwszą i ostatnią, urzędującego Burmistrza, a Przasnyszanie wybiorą prawdziwego włodarza miasta!

Marek
Marek
1 rok temu

Nie przesadzajmy. To dopiero rok. I tak stara się być dla ludzi. Chłopak widać, że się zaangażował. Ale z urzędem to prawda. Hałas i picie kawki.

Bartosz
Bartosz
1 rok temu

a ile tysięcy kilometrów przejechał docierając do potencjalnych inwestorów ? bo ja coś takiego pamiętam z debaty – pewnie 0….

Tom
Tom
1 rok temu

A czego się spodziewaliście, wybierając człowieka bez żadnego, powtarzam, żadnego doświadczenia w samorządzie, zarządzaniu czymkolwiek, nie mającego zielonego pojęcia o budżecie itp… Ani porządnego zaplecza politycznego ??? Macie co wybraliście. Czyli dużo fotek na fb, zero inwestycji, remontów, i syf w urzędzie miasta. Koledzy i koleżanki na stołkach!

Meg
Meg
1 rok temu
odpowiada  Tom

Panie Arturze, PanieTom, idąc tokiem panów rozumowania, to i w Starostwie czekają nas duże zmiany. Tam też się tylko fotografują wszędzie i ze wszystkimi ? i to ludzie z doświadczeniem. Spektakularnych efektów nie zauważyłem, oprócz wymiany stołków, ale jeszcze ich kadencja trwa, więc ich nie skreślam, tak jak Panowie obecnego Burmistrza.

Łukasz Chrostowski
Łukasz Chrostowski
1 rok temu

Wydźwięk większości komentarzy ten sam co z “fejowych” kont na FB. Najpierw było że w ogóle się nie nadaję, teraz chociaż imprez dużo… ale nie oto chodzi w rządzeniu. Czyli w sumie – nadal się do niczego nie nadaję. Co chwila coś tam dodajecie byle tylko postawić w złym świetle. Zbyt długo prowadziłem portale internetowe, żeby nie wiedzieć, że za sprawą bramek PROXY jedna osoba podpisując się na przeróżne nicki wypisuje podobne treści. Nawet styl pisania, stawiania spacji przy znakach interpunkcyjnych i otwieranie nawiasów jest identyczny. Także Arturze, Bartoszu itd. (czy jakie imię przyjdzie tylko do głowy w danej chwili)… Czytaj więcej »

Mariusz
Mariusz
1 rok temu

Panie Burmistrzu (o ile to Pan a nie fejkowe konto), co jest nieprawdziwego w moim wcześniejszym komentarzu? Czy nie prawdą jest to, że zapowiadał Pan zbadanie sprawy WYSOKICH cen wywozu odpadów, a zaraz po objęciu stanowiska chciał Pan je podnieść? Nie prawdą jest podwyżka cen dla handlarzy i opłat za przedszkola? Czy udało się ściągnąć do Przasnysza jakichkolwiek inwestorów? Poczynił Pan jakiekolwiek starania w tej sprawie? Nie prawdą jest, że m.in. Pani dyrektor MDK, miejski prawnik i wiele innych osób zatrudnianych przez miasto jest Pańskimi prywatnymi przyjaciółmi ? Rozrywki i imprezy kulturalne jak najbardziej są potrzebne, ale od tego jest… Czytaj więcej »

Majka
Majka
1 rok temu
odpowiada  Mariusz

Mariusz, to dopiero rok. Czy ktoś inny tak angażował się w pierwszym roku sprawowania władzy? Nie przypominam sobie. Burmistrz zaczął od tego co może. Przypominam, że Przasnysz jest zadłużony po uszy i nawet Salomon z pustego nie naleje. Trochę więcej zrozumienia. Panie Chrostowski – tak trzymać.

Mariusz
Mariusz
1 rok temu
odpowiada  Majka

To może warto się skupić na sprawach na prawdę ważnych, a nie błaznować? Zdaję sobie sprawę, że w rok nie da się wiele zbudować, ale trzeba przynajmniej próbować, tworzyć jakieś projekty, plany. Nie ma pieniędzy w kasie, to próbować pozyskać środki unijne. I pokazać wyborcom, że potrafi nie tylko pięknie przemawiać ale i skutecznie działać.

Edek
Edek
1 rok temu
odpowiada  Majka

Więc trzeba pogłębiać zadłużenie tymi zabawami zamiast pozyskiwać środki, są wydawane na lewo i prawo na głupoty…

Edek
Edek
1 rok temu
odpowiada  Mariusz

Ten uścisk dłoni uczestnikowi jakiegoś tam programu gdzie nawet ten uczestnik nie przeszedł dalej, jest naprawdę wielkim wydarzeniem i olbrzymią sprawa dla naszego życia w tym mieście że trzeba było umieścić jako jeden z ważnych punktów pańskiego sprawozdania z pracy jako burmistrz. Gratuluję wielkiej sprawy która pan dla nas i miasta zrobil, następnym razem proszę wstawić punkt: wiazalem sznurowadla….

Bartosz
Bartosz
1 rok temu

ok, poproszę konkret – ile kilometrów i ile spotkań z przedsiębiorcami – potencjalnymi inwestorami – spoza Przasnysza ?

Waldemar
Waldemar
1 rok temu

Panie Burmistrzu. Niech Pan odpowie. Ile osób odeszło z urzędu i ile zatrudnił Pan w Urzędzie Miasta w czasie swojej kadencji? Ile wśród tych zatrudnionych osób jest spoza kręgu Pana sztabu wyborczego. Jakie społeczne środki finansowe wydał Pan na kręcenie filmików i publikacje prasowe? Jakie inwestycje planuje Pan zrealizować w 2020 roku? Które punkty swojego ambitnego programu wyborczego Pan zrealizował. My mieszkańcy wiemy już, że punkt “odpady bez podwyżek” przepadł, “miasto bez układów” przepadł.

Dawid
Dawid
1 rok temu

1) Czekam na oświetlenie ulic nowymi światłami LED (głośno przed wyborami przez większość radnych)- oszczędność kilkukrotna
2) Fajnie by na przasnyskim przekaźniku TV zagościły kanały TELEWIZJI NAZIEMNEJ DVBT- 80 metrowy maszt, jedyne miasto bez tej telewizji

Gonzo
Gonzo
1 rok temu

Niestety w mieście jest coraz brudniej. Przy chodnikach miesiącami zalegają butelki, pety i inne śmieci. Swoją drogą jaką trzeba być padliną żeby śmiecić na ulicy

Ewa
Ewa
1 rok temu
odpowiada  Gonzo

Niestety taką mamy u nas społeczność,że zamiast do śmietnika wyrzuca się na chodniki,ulicę więc jak pan uważa ze burmistrz ma to sprzątać raczej nie,jeśli zadbamy tak jak na swoich posesjach będzie miasto czyste

Krystyna
Krystyna
1 rok temu

Niestety przerasta Pana ta funkcja.

Panie Łukaszu, proszę pokazać mi ładne miejsce w Przasnyszu. Nie żadne fabryki, zakłady pracy i inne potrzebne miejsca ale zwyczajnie ładny kawałek miasta. Taki, gdzie można zaprosić kogoś przyjezdnego i pochwalić się fajnym miejscem.

Rozumiem, że to za krótko by stworzyć bulwar nad Węgierką ale nie widać zupełnie pomysłu na coś co będzie fajną wizytówką.
Batalia o kawiarnie w budynku ratusza pokazuje brak doświadczenia w tak prostej sprawie.

Oczekuje Pan od krytykujących otwartej przyłbicy, w takiej małej społeczności to oczywiste, że nikt nie chce narazić się na przykrości z powodu kilku zdań.

Ewa
Ewa
1 rok temu
odpowiada  Krystyna

Burmistrza mamy wspaniałego robi to na co miasto stać,widzicie tylko zło, a poprzedni co zrobił przez tyle lat oprócz długów.Każdy ocenia teraźniejszego burmistrza negatywnie same złośliwości z niepełna roku byście chcieli żeby gorzej miasto zadłużył i zbudował wam wieżę Eiffla

Marta
Marta
1 rok temu

Tak trzymaj PANIE BURMISTRZU !
Złośliwi wszędzie się trafią.

Mieszkaniec Przasnysza
Mieszkaniec Przasnysza
1 rok temu

Dawid,jedź na ul.Leszno i zobacz. Chałupę przy wyjeździe z osiedla Orlika to ktoś z Was rozebrał,nowe ulice i nawierzchnie też ktoś z Tego mądrzącego się grona zrobił?A sprawa śmieci na ulicach to sorki chyba nie burmistrz je rozrzuca tylko my mieszkańcy.

rysiek
rysiek
1 rok temu

Zdaje sie że ulica Leszno podlega pod starostwo a nie miasto.
Zozbiorka rudery na Świerczewie na pewno pozytywnie wplynela na rozwoj miasta.

Bociek
Bociek
1 rok temu

Zgadzam się śmieci świadczą o mieszkańcach – niestety. Zostały przecież postawione KOSZE betonowe, ale nie potrafią ludzie z nich korzystać. Ulica Klonowa, Skłodowskiej i inne też się robią. Latarnie ile lat nie świeciły niektóre – teraz świecą. Nowe oświetlenie też pojawiło się w Przasnyszu w miejscach gdzie go nie było. Przejścia dla pieszych niebezpieczne oświetlone – chociaż jeszcze jest ich mnóstwo to zdaję sobie sprawę, że nie da się zrobić wszystkiego na raz. Ludzie przecież miasto nie wygrało w TOTKA i w rok wszystkiego nikt nie jest w stanie ogarnąć, zwłaszcza gdy przejmuje się stołek z długiem. Fakt podwyżka śmieci… Czytaj więcej »

Artur
Artur
1 rok temu

Panie Burmistrzu, czy komentarze pod pańskim też nazwie Pan fakiem ? 🙂 Taką samą sztuką jest konstruktywnie krytykę przyjąć. A przynajmniej ustosunkować się, a nie bronić się, oskarżając wypowiadających się o trollowanie. Nie odniosł się Pan do jednego z komentarzy, zapytującego wprost o Pańskich przyjaciół na staniwiskach w jednostkach miejskich ? Czyż nie Pan był przewodniczacym komisji rekrutacyjnych decydujących o ich zatrudnienieniu lub nie ?

Mieszkaniec Przasnysza
Mieszkaniec Przasnysza
1 rok temu

A Pani Krystyna ciekawe co rozumie przez fajne miejsca?Może nowy zalew na naszej rzece ze sztucznymi skałami i wykostkowanym chodnikiem?To kwestia gustu a znajomych można do okolicznych lasów zabrać,fajne mamy.P.S Nie jestem znajomym burmistrza hehe.

Zbigniew
Zbigniew
1 rok temu

Najlepiej narzekać i wypominać co nie zostało zrobione. Lepiej popatrzmy co zostało zrobione za te nędzne pieniążki które pozostały po poprzedniku , który zadłużył miasto i uciekł do starostwa żeby teraz czerpać profity z tego samorządu i niedługo dowiemy się na ile zostało zadłużone starostwo bez żadnych inwestycji a poprzednik jeszcze większy gołębnik wybuduje . Więc dajcie czas temu młodemu człowiekowi na wykazanie się i plujcie w twarz waszym radnym z PPP którzy sprzedali się dla PiSdowców i blokują inicjatywy burmistrza. Posłuchajcie co dzieje się na posiedzeniach RM

Edek
Edek
1 rok temu
odpowiada  Zbigniew

Tu jest racja, ten duet w starostwie to na pewno jest cudowny i będziemy niesamowitym powiatem….

hwl
hwl
1 rok temu

Taki ten nasz burmistrz fajny i w kapeli pogra i na festynie wystąpi i w urzędzie posiedzi po godzinach i po domach pochodzi i z narzeczoną pospaceruje

Miała to być trampolina do wielkiej polityki a skończy się na jednej kadencji.

Mieszkanka
Mieszkanka
1 rok temu

Żeby od kogoś oczekiwać, najpierw trzeba coś od siebie dać! To do tych, którzy potrafią tylko krytykować. Panie Łukaszu , rób dalej swoje! Myślę że te złe komentarze to z zazdrości.

Darek
Darek
1 rok temu

Jedyny który docenia podatników ? nie traktuje ich jak krowy dojne jak to czynili jego poprzednicy.

timon
timon
1 rok temu
odpowiada  Darek

i dlatego zwieksza oplate targowa i za odpady?

Megi
Megi
1 rok temu

Czytając te wszystkie komentarze, zastanawiam się co osoby hejtujące wiedzą o zarządzaniu Urzędem Miasta?. Gdyby mięli podstawową wiedzę na ten temat, to tak łatwo by nie hejtowali. Pan Burmistrz ma pecha, że przejął urząd z zobowiązaniami i w czasie wielkiego chaosu i pseudodobrobytu. Rząd wszystkim obiecuje, ale samorządom subwencje obniża. Proszę się nie przejmować i robić co możliwe dla dobra nas wszystkich. Zawsze aktualne przysłowie,, Jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził”.
Odnośnie śmieci, pierwsza znacząca podwyżka była jeszcze za poprzedniego burmistrza. Eksperci przewidują, że będzie jeszcze drożej i nie tylko za śmieci. Pozdrawiam!

M.Weronika
M.Weronika
1 rok temu

Osobom które tak krytykują Burmistrza,polecam żeby zapoznały się z comiesięcznymi sprawozdaniami jakie zostały umieszczane na portalalach internetowych, znajdziecie tam wiele dodatkowych informacji na temat pracy Pana Łukasza 🙂 (nie samymi zdjęciami internet żyje, warto też czasami coś przeczytać)
Mieszkam w tym mieście niespełna cztery lata, bardzo podoba mi się to , że Przasnysz przez ostatni rok “odżył” .
Ciężko w rok diametralnie odmienić zadłużone i zaniedbane miasto.
Panu Burmistrzowi gratuluję i trzymam kciuki za kolejne lata kadencji ! 🙂
Ps. Nie jestem znajomą Burmistrza

DANUTA
DANUTA
1 rok temu

NIE lubię nikogo oceniać,
ale napiszę co mnie bardzo uwiera w codziennym życiu.
Ul. Piłsudskiego ….. jazda po niej to jak ulicą po szkodach górniczych… tragedia.
Druga rzecz to parkingi w centrum, może powinno się trochę przyjrzeć samowolce parkujacych w niedozwolonych miejscach, utrudnia to często wyjazd samochodów prawidłowo zaparkowanych.
Odnośnie obsługi interesanta w Urzędzie, jestem pod wrażeniem, spotkałam się z kompetencją, grzecznością I życzliwością,
Wydział ewidencji ludności i wydział zajmujący się gospodarką
nieczystościami.
POZDRAWIAM Pana Burmistrza życzę dużo życzliwości mieszkańców
i samych trafnych decyzji..

Robert
Robert
1 rok temu

Moim zdaniem wrescie coś się dzieje w tym roku dla jednych to imprezy dla innych Rodzinne wyjscie gdzie kolwiek z Dziecmi i nie tylko ja głosuję pozytywnie coraz fajniej jest mieszkac w Przasnyszu byle tak dalej bo o różnych placach sprawnosciowych drogach placach zabaw dla dzieci to nikt nie wspomi wiec robie to ja duzo za czasów Łukasza Chrostowskiego sie zmieniło i to pozytywnie