
Jak działają filtry prysznicowe do wody?
Jakość wody pod prysznicem ma ogromne znaczenie. W dużym stopniu to właśnie od niej zależy kondycja naszej skóry. Twarda, zanieczyszczona woda może wysusza i podrażnia skórę. Na szczęście istnieje skuteczny sposób na oczyszczenie i obniżenie twardości cieczy – zastosowanie filtra prysznicowego!
Dlaczego warto zainwestować w filtr prysznicowy?
Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jak duże znaczenie ma jakość wody pod prysznicem. Twarda ciecz zawierająca bakterie i chlor bardzo niekorzystnie wpływa na stan skóry i włosów. Sprawia ona, że skóra stacje przesuszona i podrażniona. Ponadto twarda, zanieczyszczona woda przyczynia się do powstawania łupieżu i osłabia włosy. Ciecz o wysokim stopniu twardości negatywnie oddziałuje również na armaturę. Sprawia, że na brodziku i słuchawce prysznicowej osiada ciężki do usunięcia kamień. Na szczęście istnieją skuteczne sposoby na obniżenie twardości wody i oczyszczenie jej z zanieczyszczeń. Jedną z najlepszych metod jest zastosowanie filtra prysznicowego. Dzięki niemu zapomnisz o twardej wodzie i negatywnych skutkach jej stosowania.
Jak działa filtr prysznicowy?
Zastanawiasz się, jak działa filtr prysznicowy? To proste! Takowy filtr montuje się na baterii lub wężu prysznicowym. W sprzedaży można również znaleźć modele mające formę słuchawki prysznicowej wyposażonej we wkład filtracyjny. Sprzęty te przepuszczają ciecz przez złoże i w efekcie zmiękczają ją oraz usuwają z niej zanieczyszczenia mechaniczne i organiczne. Dodatkowo filtry prysznicowe redukują zawartość chloru w wodzie.
Jak wybrać najlepszy filtr prysznicowy?
Na rynku dostępny jest bardzo duży wybór filtrów prysznicowych. Występują one w wielu wariantach, różniących się między sobą budową, marką i działaniem. W sprzedaży można znaleźć klasyczne modele instalowane na wężu lub baterii, a także filtry prysznicowe ze słuchawką. Dostępne są zarówno tradycyjne filtry o podstawowym działaniu, jak i produkty, które dodatkowo uzupełniają wodę o substancje zapachowe i pielęgnacyjne. Jak wybrać najlepszy z nich? Przede wszystkim warto wziąć pod uwagę swoje indywidualne oczekiwania względem tych sprzętów. Ponadto należy określić swój budżet. Bardzo istotne jest również sprawdzenie skuteczności poszczególnych modeli. Najlepiej sięgnąć po filtr prysznicowy, który jest w stanie zniwelować zanieczyszczenia mechaniczne, substancje chemiczne, bakterie, chlor i metale ciężkie. W sprzedaży znajdziesz modele usuwające nawet 99% zabrudzeń.
Obecnie bardzo polecane są filtry prysznicowe zapachowe i uzupełnione o składniki pielęgnacyjne. Szczególną popularnością cieszą się modele z witaminą C, która ujędrnia skórę i poprawia jej koloryt. Klienci chętnie sięgają również po filtry z kolagenem i gliceryną, czyli składnikami o działaniu nawilżającym.
Filtry prysznicowe – cena
Ile kosztuje filtr prysznicowy? Nie da się udzielić jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Ceny filtrów są różne i zależą od wielu kwestii, m.in. typu sprzętu, rodzaju zastosowanego złoża, wydajności i producenta. Jeśli chcesz zaoszczędzić, wybierz model podstawowy, który redukuje zanieczyszczenia mechaniczne i organiczne oraz chlor i bakterie. Jeśli jednak dysponujesz większym budżetem, powinieneś rozważyć zakup filtra prysznicowego wyposażonego w dodatkowe udogodnienia, np. zawierający składniki pielęgnacyjne.
Filtry prysznicowe – opinie użytkowników
Filtry prysznicowe nieustannie zyskują na popularności i cieszą się świetnymi opiniami. Użytkownicy zaznaczają, że dzięki nim udało im się znacznie obniżyć twardość wody i zapomnieć o negatywnych skutkach stosowania cieczy o tak wysokim stopniu twardości. Teraz mogą oni cieszyć się miękką skórą i gładkimi, lśniącymi włosami. Ponadto mogą zapomnieć o wydawaniu fortuny na detergenty przeznaczone do usuwania kamienia z brodzika. Jeśli Ty również chcesz zadbać o swoją skórę i włosy, a ponadto masz już dosyć walki z kamieniem, to nie czekaj, tylko sięgnij po dobry filtr prysznicowy! Na rynku znajdziesz różnorodne modele tych sprzętów, dlatego z pewnością wybierzesz produkt dopasowany do swoich potrzeb.
materiał zewnętrzny