Jak dopasować poduszki dekoracyjne do wnętrza?

To z pozoru niewielki element dekoracyjny, jednak bardzo łatwo można się przekonać, jak ogromną ma moc. Poduszki ozdobne dodadzą uroku każdemu pomieszczeniu, a zmieniając ich wygląd i dokładając kilka nowych elementów, można niemal całkowicie odmienić charakter wnętrza. Ozdobne poduszki mają również zastosowanie czysto praktyczne. O ile lepiej wypoczywa się na kanapie czy łóżku z takim wyposażeniem… Sprawdź, czym kierować się, wybierając poduszki dekoracyjne.

1. Duże i małe poduszki dekoracyjne

2. Poduszki ozdobne w różnych kształtach

3. Materiały na poszewki dekoracyjne

Szukając dekoracji do wystroju wnętrz, możesz kupić całe poduszki dekoracyjne lub tylko poszewki na poduszki, które będziesz wymieniać w razie potrzeby.

 

Duże i małe poduszki dekoracyjne

Dekoracyjne poduszki są dostępne w różnych rozmiarach. Najczęściej spotykanym wariantem są poduszki 45 x 45 cm lub 50 x 50 cm, które doskonale sprawdzą się w przypadku większości sof, narożników i łóżek. Mniejsze będą prezentowały się dziwnie, większe – mogą przytłoczyć całość mebla. Jeśli natomiast w twoim domu znalazł się naprawdę duży komplet wypoczynkowy ze sporą ilością miejsca do siedzenia, możesz zastosować poduszki dekoracyjne w rozmiarze XXL czyli 60×60 do 70x70cm.

 

Poduszki ozdobne w różnych kształtach

Najczęściej poduszka dekoracyjna ma tradycyjny, kwadratowy kształt. Są one najbardziej uniwersalne, jednak w sklepach dość często można też spotkać poduszki prostokątne, okrągłe lub wałki. Czym sugerować się podczas wyboru poduszek?

  • Sposób używania

Przede wszystkim musisz ustalić, jak będziesz korzystać z poduszek. Czy mają one pełnić wyłącznie funkcję dekoracyjną czy też zamierzasz wykorzystać je do poprawy swojego komfortu? Jeśli chcesz wygodnie podeprzeć plecy na całej długości, wybierz większe poduszki kwadratowe lub prostokątne. Węższe poduszki prostokątne i wałki będą idealne do podparcia niższej części kręgosłupa lub szyi.

  • Efekt wizualny

Koniecznie weź pod uwagę także efekt, jaki chcesz osiągnąć. Użycie identycznych poduszek w takim samym rozmiarze pozwoli ci uzyskać współczesny, prosty wystrój. Z kolei zróżnicowanie kolorów i rozmiarów sprawdzi się we wnętrzu eklektycznym i w stylu boho.

 

Materiały na poszewki dekoracyjne

Poduszki dekoracyjne są dostępne w każdym stylu, co oznacza, że różnią się również fakturą i właściwościami materiału, z którego poszewki zostały uszyte. W bardziej minimalistycznych wnętrzach doskonale sprawdzą się poduszki gładkie lub takie z delikatnym zdobieniem. Salony i sypialnie w stylu glamour doskonale udekorują eleganckie modele ze złotymi i srebrnymi ornamentami oraz poduszki welwetowe.

 

materiał zewnętrzny

Sprawdź również

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.