Jak bezpiecznie przebywać w lesie? – Dzieci z gminy Jednorożec już to wiedzą

W środę, 30 sierpnia w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jednorożcu odbyły się warsztaty dla dzieci w wieku od 6 do12 lat. Poprowadziła je Marta Pęczkowska, pracownik Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Przasnyszu.

 

– Na początku pani Marta z PSSE Przasnysz zaznajomiła dzieciaki z zasadami bezpiecznego pobytu w lesie poprzez ciekawie przygotowaną prezentację. Dzieci wysłuchały informacji w skupieniu, a potem kolorowały prace związane z tematem bezpieczeństwa – relacjonuje biblioteka.

Następnym zadaniem, jakie otrzymały dzieci było pomalowanie pamiątkowych toreb. Powstały dzieła sztuki, a każdy obraz, który na nich powstał był związanym z leśnymi zwierzętami – informuje biblioteka.

 

– Potem każdy mógł zakręcić naszym kołem fortuny i otrzymać zadanie do wykonania lub słodycz. Na zakończenie pani bibliotekarka przeczytała dzieciakom książeczkę o przygodach leśnych zwierząt i zachęciła do zakładania kart małego czytelnika. Przypominamy rodzicom o możliwości przystąpienia dzieci w wieku do lat 6 do programu „Mała książka – wielki człowiek, gdzie dzieciaki otrzymują wyprawkę czytelniczą, a później zbierają naklejki za wypożyczenie książek – czytamy.

 

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments