Jak będzie wyglądało tegoroczne Boże Ciało.

W czwartek, 11 czerwca odbędą się uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zwane Bożym Ciałem. Od zawsze święto było związane z tradycyjną procesją ulicami miasta. Jak będzie wyglądało świętowanie w czasie epidemii wirusa Covid-19?

 

Wydział Duszpasterski w porozumieniu z biskupem płockim i po konsultacjach z kapłanami wydał komunikat informujący o wytycznych w sprawie Bożego Ciała. Tegorocznym hasłem obchodów będzie „Św. Jan Paweł II – żarliwy czciciel Eucharystii”. Kuria zachęca swoich duszpasterzy, aby w czasie uroczystości z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II wspominali nauki Papieża Polaka.

W tym roku na ulicach miast nie będziemy podziwiać pięknie ustrojonych stacji, gdyż nie odbędzie się tradycyjna procesja. W związku z epidemią koronawirusa zostanie zastąpiona procesją wokół kościoła parafialnego, z zachowaniem wszelkich zaleceń sanitarnych. Będzie to dzień całodniowej adoracji.

– W tym dniu należy stworzyć wiernym możliwość całodniowej adoracji Najświętszego Sakramentu w świątyni, połączonej z możliwością spowiedzi. Niech to będzie Dzień Eucharystyczny w parafii – poinformował ks. Jarosław Kamiński, dyrektor wydziału duszpasterskiego.

w.b


 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ktoś
ktoś
3 lat temu

…może w atmosferze zadumy po filmie braci Sekielskich.Niejeden z uczestników obejrzał(kilka milionów wiernych)i pomyśli kiedy oczyszczenie.