Jacek Gadomski i Kuba Długołęcki ukończyli Bieg Rzeźnika – 80-kilometrowy bieg przez Bieszczady

Jacek Gadomski i Kuba Długołęcki wystartowali w XIX Biegu Rzeźnika. To jedyny bieg górski, w którym startuje się w parach. Przasnyszanie mieli do pokonali 80-kilometrowa trasę.

 

17 czerwca 2022r. w Komańczy rozpoczął się XIX Bieg Rzeźnika. To 80-kilometrowy bieg w parach, którego trasa wiedzie przez Bieszczady. Na starcie zameldowali się również przasnyszanie – Jacek Gadomski i Kuba Długołęcki.

– Trasa jest stosunkowo trudna. Znajdują się na niej przeszkody naturalne takie jak m.in. luźne kamienie, gałęzie, korzenie, strumienie i rzeki. Na trasie mogą znajdować się także wiatrołomy, czy błoto. Trasa przebiega przez tereny leśne zamieszkujące przez dziką zwierzynę – informują organizatorzy biegu.

 

– Podczas treningu Przaśnika rozmawialiśmy z Kubą o ciekawych wyzwaniach  i tak powstał pomysł na wspólny bieg. Biega się go parami, czyli obie osoby muszą być podczas biegu nie dalej niż 100 metrów od siebie. Trudnością  jest dostosowanie się do partnera i jego możliwości. Zawodnicy są zawożeni autobusami o 1:45 do Komańczy i z wystrzałem ze strzelby o 3:00 rano wyruszają. W tym roku wystartowało 500 par . A potem to tylko 80km biegu, czyli jakieś 17 godzin. Początkowo podekscytowanie i przyjemność, potem zmęczenie i ból, ale to wszystko mija i pozostają niezapomniane wspomnienia – podsumowuje start Jacek.

Serdecznie gratulujemy!

 

 

Sprawdź również
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Joanna
Joanna
7 dni temu

Super gratulacje

Arkadiusz
Arkadiusz
7 dni temu

Bardzo dobrze, wolniej jeździć, szczególnie przez Zakocie