IX Profilaktyczna Gra Miejska w Przasnyszu już za nami!

W minioną sobotę 21 września 2019 roku na terenie Przasnysza została przeprowadzona już po raz IX „PROFILAKTYCZNA GRA MIEJSKA” o Puchar Burmistrza Miasta Przasnysza.

W grze uczestniczyło 130 młodych mieszkańców naszego powiatu oraz przybyłych do Przasnysza harcerzy. Tego dnia mieszkańcy naszego miasta mogli zobaczyć grupki młodych ludzi, które wykonywały przeróżne zadania przygotowane dla nich w instytucjach, które włączyły się w grę oraz realizację Programu „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

W grze uczestniczyło 13 drużyn: uczniów szkół podstawowych, a także zuchów i harcerzy – razem około 130 osób. Gra rozpoczęła się w sobotę 21 września 2019 roku o 8.00 na Rynku Miejskim w Przasnyszu, gdzie uczestników zapoznano z zasadami gry. Każda drużyna otrzymała kopertę zawierającą mapę miasta z zaznaczonymi punktami zadaniowymi. Wykonanie poszczególnych zadań było punktowane, a największa liczba zebranych punktów decydowała o zwycięstwie. Zadania które uczestnicy gry musieli wykonać wymagały od nich sprawności fizycznej, spostrzegawczości oraz wszechstronnej wiedzy. Podsumowanie i zakończenie gry odbywało się w niedzielę, 22 września 2019 roku, na przasnyskim rynku podczas uroczystego apelu kończącego obchody 28 Dni Chorągwi Mazowieckiej ZHP .

Zwycięzcą IX Profilaktycznej Gry Miejskiej o Puchar Burmistrza Miasta Przasnysz została 3 Środowiskowa Drużyna Harcerska „KeDyw” z Gminy Grębków z pow. węgrowskiego.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w grze. A zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Źródło KPP Przasnysz
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments