IV Dyktando Przasnyskie już wkrótce

W poniedziałek, 18 września po raz czwarty odbędzie się Dyktando Przasnyskie. Trwa rejestracja uczestników. Dla najlepszych przewidziano ciekawe nagrody.

 

Dyktando odbędzie się 18 września o godz. 17:00 w siedzibie Biblioteki Głównej. Do sprawdzianu przystąpić mogą dorośli mieszkańcy Przasnysza oraz powiatu przasnyskiego, którzy mają ukończone 20 lat.

Warunkiem uczestnictwa w dyktandzie jest złożenie formularza zgłoszenia z własnoręcznym podpisem. Formularz należy złożyć osobiście do 15 września 2023 r.

Organizator wydarzenia czyli Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nałkowskiej w Przasnyszu przypomina, że podczas pisania uczestnikom nie wolno: korzystać z żadnych pomocy naukowych i innych materiałów drukowanych, porozumiewać się między sobą, korzystać z wszelkich urządzeń elektronicznych.

W konkursie nie mogą uczestniczyć studenci i absolwenci studiów magisterskich i licencjackich filologii polskiej, a także pracownicy naukowi zajmujący się merytorycznie tego typu tematyką.

W konkursie wyłoniony zostanie Mistrz Ortografii oraz dwóch Wicemistrzów. Na zwycięzców czekają m.in. bony podarunkowe do zrealizowania w Księgarni Pegaz.

Współorganizatorem wydarzenia jest Miasto Przasnysz. Wydarzenie honorowym patronatem objął Burmistrz Miasta.

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments