IV Dyktando Przasnyskie. Anna Sobieska – Jażdżyk Mistrzem Ortografii

W ramach obchodów patrona miasta w poniedziałek, 18 września Miejska Biblioteka Publiczna w Przasnyszu zaprosiła mieszkańców do udziału w Czwartym Dyktandzie Przasnyskim, które odbyło się pod patronatem burmistrza Łukasza Chrostowskiego.

 

„Nadmienię, że jestem potomkiem i sukcesorem owej możnej rodziny, która swego zamierzchłego niemal już czasu wydała na ten ziemski padół świętego patrona tego miasta” – to jedno ze zdań, z którymi musieli zmierzyć się uczestnicy tegorocznego Dyktanda Przasnyskiego.

Z ortograficznymi pułapkami w tekście przygotowanym przez Tomasza Gajewskiego – pracownika oddziału dla dorosłych Biblioteki Głównej zmierzyło się piętnaście uczestniczek i jeden uczestnik.

– Tekst nawiązywał do przasnyskich jubileuszy, w które obfituje rok 2023. Dyktando nie należało do łatwych: rz czy ż, ó czy u, ch czy h …. dylematów było wiele, ale wszyscy wyszli zwycięsko z tej potyczki – informuje Miejska Biblioteka Publiczna w Przasnyszu.

Komisja w składzie: przewodniczący – Tomasz Gajewski, członek komisji – Julia Chmielińska, członek komisji – Iwona Robakowska, po wnikliwym sprawdzeniu prac uczestników wyłoniła Mistrzów Ortografii.

  • Mistrzem Ortografii została – Anna Sobieska – Jażdżyk
  • I Wicemistrzem została – Beata Grzybowska
  • II Wicemistrzem została – Anna Banaszkiewicz

Wręczenie nagród nastąpi w środę 20 września o godz. 16.00 w siedzibie biblioteki.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments