
W październiku do powiatu przasnyskiego zawita mobilny spektakl „Iskry Niepodległej”. Będzie można go obejrzeć bezpłatnie.
– Widowisko edukacyjne Biura „Niepodległa” prezentuje historie ponad stu wybitnych postaci XIX, XX i XXI wieku, których cechą wspólną była chęć zmieniania świata i przekuwanie potencjału na działanie. Opowieść rozpoczyna się od postaci Ojców Niepodległości, a następnie, na tle skomplikowanej historii Polski, ukazuje osiągnięcia podróżników, sportowców i twórców kultury, wybitnych działaczy społecznych i naukowców, których odkrycia zmieniły świat – informuje Powiat Przasnyski.
Scena spektaklu będzie umieszczona na specjalnie zaprojektowanych naczepach ekspozycyjnych.
– Celem projektu jest m.in. wzmacnianie wspólnoty obywatelskiej wokół wartości wspólnych dla polskiej historii i tożsamości – każdy, niezależnie od swoich talentów, może stać się Iskrą Niepodległości i zmieniać świat wokół siebie – dodaje Powiat Przasnyski.
j.b.