„Iskry Niepodległej” – mobilne widowisko multimedialne już jutro w Przasnyszu

W dniach od 20 do 23 października w Zespole Szkół Powiatowych, przy ul. Sadowej 5 w Przasnyszu pojawi się mobilny spektakl „Iskry Niepodległej”. Będzie można go obejrzeć bezpłatnie.

 

Harmonogram:

  • Dzień 1: 10:00 – 18:00
  • Dzień 2: 10:00 – 18:00
  • Dzień 3: 10:00 – 18:00
  • Dzień 4: 10:00 – 16:00

Iskry Niepodległej to nowoczesny spektakl multimedialny Biura „Niepodległa” umieszczony w specjalnie zaprojektowanej naczepie ekspozycyjnej, która może podróżować po całej Polsce. Za pomocą nowoczesnych technologii wizualnych prezentujemy fakty i postaci tworzące niesamowitą opowieść o potencjale naszej polskiej wspólnoty. Serdecznie zapraszamy!

Iskry Niepodległej to historie wybitnych Polek i Polaków, których cechą wspólną była chęć zmieniania świata i przekuwanie potencjału na działanie. Wśród nich znajdują się bohaterowie z różnych dziedzin życia tworzących naszą codzienność: techniki, medycyny, nauki, pracy społecznej, kultury, eksploracji świata i kosmosu, sportu.

 

Narratorem opowieści jest cyfrowa postać, która porusza się po ścianie ekspozycyjnej na specjalnie zaprojektowanym ekranie. To z nią goście udadzą się w podróż po polskich dokonaniach, poznając bliżej losy wynalazców takich jak Bekker czy Szczepanik. Dodatkowo elementy graficznie zostały wykreowane przez AI. Doświadczenie wizyty wspiera zaś aplikacja z rozszerzoną rzeczywistością, która pozwala lepiej poznać świat Iskier Niepodległej.

Iskry Niepodległej w 2023 roku odwiedzą około 100 miejscowości w całej Polsce. Zwiedzanie mobilnej wystawy jest całkowicie bezpłatne!

Projekt ISKRY NIEPODLEGŁEJ sfinansowano z budżetu Państwa w ramach środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Mecenasem Projektu Iskry Niepodległej jest ORLEN. Trasę wspiera Fundacja ORLEN.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments