Inwestycje sportowe w powiecie przasnyskim otrzymały dofinansowanie Samorządu Mazowsza

Prawie 31 mln zł z budżetu województwa mazowieckiego na nowe boiska, hale sportowe, skateparki czy lodowiska – to efekt tegorocznej edycji Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej Mazowsze 2021. Decyzją radnych Mazowsza dofinansowanie pozwoli na realizację 206 inwestycji sportowych w regionie. W powiecie przasnyskim dofinansowanie uzyskały 4 projekty.

 

– Zainteresowanie programem było ogromne – podkreśla marszałek Adam Struzik. – Ta edycja jest wyjątkowa. Wpłynęło do nas ponad 270 wniosków. To prawie tyle, ile obiektów sportowych udało się wybudować lub wyremontować w ramach naszego programu od początku jego istnienia. Wybór nie był łatwy, bo wśród tych wszystkich zgłoszeń było mnóstwo bardzo dobrych, ciekawych i przede wszystkim od dawna wyczekiwanych przez mieszkańców inwestycji. Dlatego po analizie postanowiliśmy zwiększyć pulę środków przeznaczonych na ten cel z pierwotnie zakładanych 10 mln zł do prawie 31 mln zł. – dodaje.

 

W powiecie przasnyskim dofinansowanie otrzymały:

  • Gmina Jednorożec – Przebudowa boisk sportowych przy Szkole Podstawowej w Parciakach – kwota dofinansowania 200 tys. zł
  • Miasto Przasnysz – Rozwój infrastruktury sportowej poprzez wykonanie ścianki wspinaczkowej w sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 3 w Przasnyszu – 151,5 tys. zł
  • Gmina Czernice Borowe – Budowa siłowni plenerowej w Chojnowie – 40,5 tys. zł
  • Gmina Przasnysz – Modernizacja boiska wielofunkcyjnego w Nowej Krępie – etap II – 200 tys. zł

 

O pomoc finansową mogły ubiegać się zarówno gminy, jak i powiaty z województwa mazowieckiego. Otrzymane wsparcie mogło zostać przeznaczone zarówno na budowę nowych obiektów sportowych, jak i na modernizację lub remont już istniejących, w tym m.in. hal i boisk sportowych, kortów tenisowych, skateparków, lodowisk, obiektów do uprawiania sportów wodnych, a także siłowni plenerowych, pumptracków czy też placów sportowo-rekreacyjnych (z wyłączeniem placów zabaw). Ważne by każdy obiekt zgłoszony do programu służył masowemu uprawianiu sportu i rekreacji oraz był ogólnodostępny.

Maksymalne dofinansowanie projektu nie mogło przekroczyć 200 tys. zł i wynieść więcej niż 75 proc. kosztów kwalifikowalnych. Ponadto każdy samorząd mógł złożyć tylko jeden wniosek na jedno zadanie.

 

ren

Sprawdź również
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
snb
snb
11 miesięcy temu

Ponad 70 tys.zł trzeba dołożyć do ścianki wspinaczkowej (:

Ewa
Ewa
11 miesięcy temu
Reply to  snb

Do tego dodaj jeszcze kasę na osób, które będą ją obsługiwać. A tak na marginesie w założeniach ma być ogólnodostępna jak ta w jedynce. A czy jeśli dziś będę chciał skorzystać z tak bogatej za wiele milionów wybudowanej szkolnej bazy sportowej to mi się uda?

taaaaa
taaaaa
11 miesięcy temu

A co z pumptrackiem ? Już nie ma w planach? Rok temu były składane wnioski, już ich nie składają ?

Bronek
Bronek
11 miesięcy temu

Tak, ścianka wspinaczkowa dla chudych pająków. Dlaczego nie można zrobić czegoś ogólnodostępnego dla wszystkich do uprawiania sportu? Nie każdy mieszkaniec Przasnysza ma zdrowie do tego, żeby się wspinać, a każdy chciałby mieć dostęp do obiektu sportowego.