Inwestycje drogowe w trakcie realizacji przez Powiat Przasnyski w 2020 roku.

Zarząd Powiatu Przasnyskiego uchwalając budżet na rok 2020, ponad 80% wydatków przeznaczył na inwestycje drogowe oraz uzbrojenie stref gospodarczych.  Powiat ma zamiar wykonać przebudowę i modernizację dróg powiatowych oraz – przy współpracy z Urzędem Marszałkowskim – dwóch dróg wojewódzkich, prowadzących do stref gospodarczych powiatu przasnyskiego.

Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 544 – Ostrołęka – Przasnysz – Mława, prowadzącej do terenów inwestycyjnych Przasnyskiej Strefy Gospodarczej w Sierakowie. Modernizacja ma na celu poprawę dostępności komunikacyjnej i bezpieczeństwa ruchu. Prace zostaną przeprowadzone na trasie od granicy powiatu przasnyskiego w gminie Czernice Borowe do ulicy Piłsudskiego w Przasnyszu i na odcinku od ulicy Żwirki i Wigury w Przasnyszu do ściany lasu w miejscowości Karwacz. Przewidywany koszt modernizacji to 21 206 300,00 zł, a kwota dofinansowania wyniesie 16 965 040 zł.

Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 614 Chorzele – Krukowo – Myszyniec, prowadzącej do terenów inwestycyjnych Przasnyskiej Strefy Gospodarczej: Podstrefa Chorzele. Prace modernizacyjne rozpoczną się od ulicy Zarębskiej w Chorzelach do granicy powiatu znajdującej się za miejscowością Krukowo. Koszt inwestycji to 21 206 300 zł, a kwota dofinansowania wynosi 16 965 040 zł.

Budowa układu drogowo-infrastrukturalnego terenów inwestycyjnych PSG Chorzele. Połączenie z kolejową siecią TEN-T. Projekt potocznie nazywany „obwodnicą Chorzel”  jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i został podzielony na trzy etapy.

Etap A, którym była budowa odcinka drogi zlokalizowanego  wzdłuż torów kolejowych w Podstrefie Gospodarczej w Chorzelach, został zrealizowany w kwietniu 2019 roku.

Etap B obejmuje budowę drogi powiatowej od Podstrefy w Chorzelach do miejscowości Brzeski Kołaki wraz z budową obiektu mostowego na rzece Orzyc. Przewidywany termin realizacji to czerwiec 2020 roku, koszt powstania drogi wyniesie około 9,7 mln zł. Część druga zamówienia – budowa obiektu mostowego o długości 60 m na rzece Orzyc – będzie kosztowała 12,1 mln zł.

Etap C dotyczy budowy drogi powiatowej na odcinku Brzeski Kołaki – Rembielin. W grudniu 2019 sporządzono protokół usterek. Wykonawca zobligował się do ich usunięcia. Zamawiający oczekuje na dokumenty m.in. potwierdzające jakość zastosowanych materiałów i wykonanych robót budowlanych. Data odbioru końcowego planowana jest na styczeń 2020, a wartość inwestycji to koszt blisko 7,1 mln zł.

Poprawa spójności komunikacyjnej miejscowości gminnych w ramach powiatowej sieci drogowej:
– przebudowa drogi powiatowej na trasie Gołymin – Krasne. Prace remontowe zostały już rozpoczęte i obejmą odcinek o długości 2,53 km w miejscowości Mosaki;
– przebudowa drogi powiatowej Jednorożec –Płoniawy Bramura na odcinku o długości 792 m znajdującym się na ulicy Piastowskiej w Jednorożcu.
Zgodnie z zawartą umową, przewidywany termin zakończenia obu inwestycji przypada na początek czerwca 2020 roku. Wartość umowy na roboty budowlane z wykonawcą wynosi 2 751 794,71 zł, z czego środki w wysokości 2 063 846,00 zł (75% wartości kosztów kwalifikowanych) pochodzą z Funduszu Dróg Samorządowych, natomiast Powiat Przasnyski ze środków własnych przeznaczy 687 948,71 zł.

Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego, przywrócenie standardów technicznych dróg powiatowych Powiatu Przasnyskiego w ramach remontów dróg nr:

3216W Janowo (granica województwa) – Mchowo,
3218W (od drogi Janowo – Mchowo) – Krzynowłoga Wielka,
2361W Brzozowo Maje – Dzierzgowo – Rzęgnowo – Grójec – Klewki,
3211W Chorzele – Budki – Poścień – Zaręby,
3208W (Wielbark) gr. woj. – Zaręby,
3230W Sierakowo – Cierpigórz – Przasnysz,
3221W Plewnik – Ulatowo Adamy,
3204W Czernice Borowe – Chrostowo Wielkie – Chrostowo Zalesie,
3235W Kosiły – Czernice Borowe

Wartość umowy na roboty budowlane z wykonawcą wynosi 7 116 608,06 zł.

Źródła finansowania inwestycji:

– środki z Funduszu Dróg Samorządowych: 4 667 862,00 zł (65,59% wartości kosztów kwalifikowanych),

– środki własne Powiatu Przasnyskiego: 2 448 746,06 zł.

Źródło Starostwo Powiatowe w Przasnyszu
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek
4 lat temu

Czy Starostwo dysponuje danymi, ile nowych miejsc pracy powstało w Strefie w Sierakowie i jaki był koszt utworzenia jednego etatu? Bo co chwilę pakuję się w tę inwestycję grube pieniądze, a efektów jakoś nie widać. Raz na jakiś czas można przeczytać jakieś czary mary Starosty i na tym koniec. Wymiernych efektów nie widać. A kolejne miliony płyną.

Kaaa
Kaaa
4 lat temu
Reply to  Marek

Najpierw trzeba zrobić to na tip top, żeby później ściągać inwestorów, to chyba logiczne.