Interwencje Straży Pożarnej Przasnysz od 29 marca do 04 kwietnia 2017 r.

03.04.2017 r. godz. 1315

            Zderzenie autobusu z ciągnikiem rolniczym w Zawadkach gmina Przasnysz na drodze wojewódzkiej nr 544 (skrzyżowanie z drogą powiatową). W wyniku wypadku poszkodowane zostały 4 osoby, które zostały przewiezione do szpitala. W chwili przybycia straży pożarnej autobus leżał na boku w poprzek drogi blokując całkowicie drogę wojewódzką 544 od strony Przasnysza, a ciągnik rolniczy znajdował się na środku skrzyżowania. Wszystkie osoby biorące udział w zdarzeniu znajdowały się poza pojazdami. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, wdrożyli procedury medyczne wobec poszkodowanych (zatamowanie krwawień i wsparcie psychiczne. Kierowca ciągnika nie zgłaszał dolegliwości), odłączyli zasilania w pojazdach. Po przybyciu na miejsce zdarzenia Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Technicznego strażacy postawili autobus na koła, który zabrał holownik i usunęli pozostałości powypadkowe i wyciekłe płyny eksploatacyjne z jezdni.

W wyniku wypadku zniszczeniu uległ całkowicie autobus AUTOSAN oraz podnośnik z obciążeniem ciągnika rolniczego FENDT 312.

03.04.2017 r. godz. 1333

            Wypadek samochodu osobowego w Wyrębie Karwackim, gmina Przasnysz na drodze wojewódzkiej nr 544. W wyniku wypadku poszkodowana została jedna osoba. W chwili dojazdu straży pożarnej samochód osobowy znajdował się w przydrożnym rowie, a kierowca przebywał na zewnątrz. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, wdrożyli procedury medyczne (wsparcie psychiczne, tlenoterapia) i przekazali przybyłemu zespołowi pogotowia ratunkowego, który zabrał go do szpitala.

W wyniku wypadku całkowitemu zniszczeniu uległ samochód Fiat 126P.

Oficer Prasowy

st.kpt. Jarosław Andruszkiewicz

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments