Interwencje Straży Pożarnej Przasnysz od 28 lipca do 3 sierpnia 2014 r.

30.07.2014 r. godz. 1939

            Pożar samochodu osobowego w Przasnyszu przy ul. Piłsudskiego. W chwili dojazdu straży pożarnej, pożarem objęta była komora silnikowa. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, ugasili pożar, zakręcili zawór instalacji gazowej, usunęli pojazd z jezdni, kierowali ruchem drogowym.

W wyniku pożaru zniszczeniu uległa komora silnikowa wraz z wyposażeniem oraz przednia część blacharska Opla Omegi.

02.08.2014 r. godz. 1445

            Pożar zrębu w Łaniętach gmina Krzynowłoga Mała. W chwili dojazdu straży pożarnej pożarem objęta pokrywa gleby na zrębie. Pożar zagrażał młodnikowi, w którego kierunku się rozprzestrzeniał. Zamiarem taktycznym kierującego działaniem ratowniczo-gaśniczym było niedopuszczenie do rozprzestrzenienia się ognia na młodnik i ugaszenie pożaru. W pierwszej fazie działania strażaków skupiły się na obronie młodego lasu. W chwili przybycia kolejnych pojazdów straży pożarnej przystąpiono do gaszenia pożaru. Działania ratowniczo-gaśnicze utrudniał wiejący wiatr. Pożar ugaszono i obkopano.

W wyniku pożaru spaleniu uległo około 20 arów poszycia na zrębie.

03.08.2014 r. godz. 1316

            Zderzenie dwóch samochodów osobowych w Chorzelach przy ul. Zarębskiej. W wyniku wypadku nikt nie ucierpiał.

W chwili dojazdu straży pożarnej jeden samochód znajdował się na jezdni, natomiast drugi na poboczu. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, kierowali ruchem drogowym oraz usunęli z jezdni pozostałości powypadkowe.

W wyniku zderzenia zniszczeniu uległ przód Seata Ibizy i tył Audi A4.

            W minionym tygodniu ponadto strażacy 4 razy usuwali gniazda owadów błonkoskrzydłych stwarzających zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi, 1 raz gasili: ściernisko ze słomą, trawę na nieużytku i obornik.

Oficer Prasowy

st.kpt. Jarosław Andruszkiewicz


Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments