Interwencje Straży Pożarnej Przasnysz od 28 kwietnia do 04 maja 2014 r.

28.04.2014 r. godz. 1724

            Potrącenie rowerzystki przez samochód osobowy w Przasnyszu przy ul. Żwirki i Wigury. Jedna osoba poszkodowana. W chwili dojazdu straży pożarnej, Volvo znajdowało się w rowie a rowerzystka siedziała na poboczu. Poszkodowaną zajął się personel medyczny, którą później przewiózł do szpitala. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli zasilanie gazowe i elektryczne.

W wyniku zdarzenia zniszczeniu uległ przód Volvo S40 i tylne koło roweru.

29.04.2014 r. godz. 1637

            Zderzenie dwóch samochodów ciężarowych w Klewkach gmina Przasnysz. W zderzeniu nikt nie ucierpiał. W chwili dojazdu straży pożarnej samochody ciężarowe stały na tym samym pasie jezdni. Kierowcy i pasażer znajdowali się na zewnątrz. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, wstrzymali ruch drogowy, usunęli z jezdni pozostałości powypadkowe i rozlane płyny eksploatacyjne. Przewożone bydło zostało przeprowadzone na drugi pojazd.

W wyniku zderzenia zniszczeniu uległ zderzak i lampy w naczepie Dafa oraz przód Mercedesa.

29.04.2014 r. godz. 1838

            Udzielenie pomocy pobitemu motocykliście w Rzodkiewnicy gmina Chorzele. Poszkodowany zabrany przez pogotowie do szpitala. Strażacy w czasie dojazdu do usuwania gniazda szerszeni zauważyli leżącego na poboczu przytomnego motocyklistę, u którego stwierdzono krwotok z ust i rany tłuczone głowy. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, opatrzyli rany, wezwali służbę medyczną. Po przekazaniu poszkodowanego pogotowiu ratunkowemu udali się do zgłoszonego zagrożenia.

30.04.2014 r. godz. 2201

            Zderzenie samochodu ciężarowego z drzewem w Płoniawach-Bramura, gmina Rogowo, powiat makowski. Jedna osoba poszkodowana, przewieziona do szpitala. Przybyli strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, opatrzyli rany poszkodowanego (przytomny), odłączyli zasilanie elektryczne w Volvie, usunęli pozostałości powypadkowe z jezdni kierowali ruchem drogowym i przekazali miejsce zdarzenia przybyłej policji z powiatu makowskiego.

Ponadto strażacy w minionym tygodniu gasili pożary poszycia w lesie i usuwali gniazda owadów błonkoskrzydłych stwarzających zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi.

 

Oficer Prasowy

st.kpt. Jarosław Andruszkiewicz


Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments