Interwencje Straży Pożarnej Przasnysz od 24 do 30 sierpnia 2016 r.

29.08.2016 r. godz. 1142

            Pożar kombajnu zbożowego w Trzciance gmina Przasnysz. W chwili dojazdu straży pożarnej palił się kombajn na ściernisku. Strażacy przystąpili do działań gaśniczych. Pożar ugaszono.

W wyniku pożaru zniszczeniu uległa komora silnika wraz z elementami gumowymi i z tworzyw sztucznych, przewody hydrauliczne, przekładnie pasowe.

30.08.2016 r. godz. 0143

            Pożar budynku mieszkalnego w Zdziwóju Nowym gmina Chorzele. W chwili dojazdu straży pożarnej, pożarem objęty był cały budynek mieszkalny o konstrukcji drewnianej. Ściany zewnętrzne leżały na ziemi. Pożar nie zagrażał innym budynkom. Z uzyskanych informacji od okolicznych mieszkańców wynikało, że w budynku nikt nie przebywał. Strażacy zauważyli w pobliżu miejsca pożaru leżący na ziemi kabel energetyczny na końcu którego widoczny był „łuk elektryczny”. Działania gaśnicze rozpoczęto po odłączeniu energii elektrycznej. Pożar ugaszono.

W wyniku pożaru całkowitemu zniszczeniu uległ budynek mieszkalny konstrukcji drewnianej.

            Ponadto w minionym tygodniu straż pożarna dwanaście razy usuwała gniazda owadów błonkoskrzydłych, które stwarzały zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi i trzy razy usuwała powalone drzewa z dróg.

Oficer Prasowy

st.kpt. Jarosław Andruszkiewicz


Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments