Interwencje Straży Pożarnej Przasnysz od 22 do 28 kwietnia 2015 r.

23.04.2015 r. godz. 1241

            Pożar samochodu osobowego w Przasnyszu na ulicy Leszno. W chwili dojazdu straży pożarnej, pożarem objęta była komora silnika. Kierująca znajdowała się na zewnątrz pojazdu i nie zgłaszała żadnych dolegliwości. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i przystąpili do gaszenia pożaru pianą. W międzyczasie zakręcili zawór instalacji gazowej. Pożar ugaszono, natomiast uszkodzony samochód zepchnięto na pobocze.

W wyniku pożaru zniszczeniu uległa komora silnika Renaulta Clio.

24.04.2015 r. godz. 1101

            Zderzenie samochodu osobowego i dostawczego w Karwaczu gmina Przasnysz. Jedna osoba poszkodowana. W chwili dojazdu straży pożarnej do miejsca zdarzenia samochód osobowy stał częściowo na drodze i w rowie, natomiast samochód dostawczy około 40 m dalej w rowie. Kierowcy samochodów i jeden pasażer (samochodu osobowego) znajdowali się na zewnątrz, wewnątrz na tylnej kanapie pozostała jeszcze jedna osoba (przytomna). Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, ewakuowali poszkodowaną z rozbitego samochodu, odłączyli zasilanie elektryczne w rozbitych samochodach, usunęli wyciekłe płyny eksploatacyjne i pozostałości powypadkowe z jezdni i kierowali ruchem drogowym.

W wyniku wypadku całkowitemu zniszczeniu uległ Peugeot 306, natomiast w Peugeocie Boxer zniszczeniu uległa przednia część pojazdu.

26.04.2015 r. godz. 2320

            Próba samobójcza w Przasnyszu przy ul. Sosnowej 8. Mężczyzna chciał wyskoczyć z okna IV piętra. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i rozstawili skokochron (tzw. poduszka powietrzna) pod oknem w celu zabezpieczenia ewentualnego upadku z wysokości zdesperowanego mężczyzny. Policja skutecznie odwiodła mężczyznę od zamierzonego celu.

Ponadto strażacy w minionym tygodniu cztery razy gasili pożary poszycia leśnego i 5 razy gasili pożary traw.

Oficer prasowy

st.kpt. Jarosław Andruszkiewicz


Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments