Interwencje Straży Pożarnej Przasnysz od 20 do 26 września 2014 r.

20.10.2014 r. godz. 1048

            Pożar ładowarki teleskopowej na drodze krajowej 57 w miejscowości Mchówko gmina Przasnysz. W chwili dojazdu straży pożarnej pożarem objęta była ładowarka teleskopowa, zagrożony był przypięty rębak. Kierowca znajdował się na zewnątrz. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i ugasili pożar pianą. Działania gaśnicze utrudniał porywisty wiatr. Po ugaszeniu pożaru ładowarkę i rębak usunięto z pasa jezdni. W czasie działań gaśniczych ruch drogowy był całkowicie wstrzymany.

W wyniku pożaru spaleniu uległa ładowarka teleskopowa.

20.10.2014 r. godz. 1807

            Poszukiwania potrąconego przez samochód osobowy mężczyzny w Przasnyszu przy ul. Szosa Ciechanowska. Strażacy i Policja poszukiwali potrąconego przez samochód osobowy mężczyznę w miejscu wskazanym przez kierowcę. Poszkodowanego odnalazł patrol policji. Rannego pieszego nie udało się uratować.

 25.10.2014 r. godz. 2017

            Pożar budynku mieszkalnego w Wężewie gmina Krasne. W chwili dojazdu straży pożarnej pożarem objęte było całe poddasze budynku mieszkalnego oraz pomieszczenie na parterze w szczycie obiektu. Zamiarem taktycznym kierującego działaniem ratowniczo-gaśniczym (KDR-a) było sprawdzenie obiektu czy wewnątrz nikt nie pozostał, obrona pomieszczeń znajdujących poniżej poddasza, obrona zbiornika instalacji gazowej (LPG ) o pojemności 2,7 m3 znajdującego się w odległości około 5 m od palącego się obiektu i ugaszenie pożaru. Pożar ugaszono, zamiar taktyczny został osiągnięty. W czasie działań ratowniczo-gaśniczych pogotowie ratunkowe udzielało pomocy właścicielce, która źle się poczuła (przyczyną był stres i emocje – po podaniu leków pozostawiono ją pod opieką sąsiadów) oraz strażakowi, który doznał oparzenia termicznego I stopnia prawej stopy i okolicy stawu skokowego. Poszkodowanego po przewiezieniu do szpitala wypisano do domu.

W wyniku pożaru spaleniu uległo poddasze budynku o powierzchni około 270 m2, pomieszczenie na parterze o powierzchni 12 m2, sprzęt AGD (pralka, zmywarka, wyposażenie pomieszczenia), podlicznik energetyczny.

W działaniach ratowniczo-gaśniczych brało udział 28 strażaków z 7 pojazdami.

Oficer prasowy

st.kpt. Jarosław Andruszkiewicz


Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments