Interwencje Straży Pożarnej Przasnysz od 19 do 25 maja 2014 r.

19.05.2014 r. godz. 1217

            Zderzenie samochodu osobowego z ciężarowym w Chorzelach przy ul. Grunwaldzkiej.  Jedna osoba poszkodowana, przewieziona przez karetkę pogotowia do szpitala. W chwili dojazdu straży pożarnej osobą poszkodowaną zajmował się personel medyczny. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli instalację elektryczną  i gazową, usunęli pozostałości powypadkowe i rozlane płyny. Po częściowym odblokowaniu jezdni kierowali ruchem drogowym.

W wyniku zderzenia zniszczeniu uległ przód BMW 7, natomiast w ciężarówce Renault Magnum elementy podwozia i zbiornik paliwa.

21.05.2014 r. godz. 1312

            Zderzenie dwóch samochodów osobowych w Żelaznej Rządowej gmina Jednorożec. W wypadku nikt nie ucierpiał. Przybyła straż pożarna zabezpieczyła miejsce zdarzenia, odłączyła zasilanie elektryczne w pojazdach oraz instalację gazową w Seacie. Usunęli pozostałości powypadkowe z jezdni, kierowali ruchem drogowym.

W wyniku zderzenia zniszczeniu uległ przód Seata Inca i prawy przedni błotnik w KIA Picanto.

22.05.2014 r. godz. 1444

            Zderzenie dwóch samochodów osobowych w Przasnyszu przy ul. Szpitalnej. Jedna osoba poszkodowana. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli zasilanie elektryczne w Audi A4, usunęli rozlane płyny i pozostałości powypadkowe.

W wyniku zderzenia zniszczeniu uległ przód Audi A4 oraz lewy bok VW Transportera.

W minionym tygodniu strażacy 5 razy usuwali gniazda owadów błonkoskrzydłych, które zagrażały życiu i zdrowiu ludzi, 2 razy gasili pożary traw.

Ponadto strażacy z powiatu przasnyskiego prowadzili działania ratowniczo-gaśnicze poza naszym rejonem działania:

18 – 24.05.2014 r.

Strażacy ze sprzętem pływającym (PSP Przasnysz) brali udział w zabezpieczaniu oraz usuwaniu skutków powodziowych w miejscowości Piotrkowice-Kłoda, Świerże Górne, Magnuszew,  Słubice i Kępie Polskiej w powiatach kozienickim i płockim woj. mazowieckie.

22-23.05.2014 r.

Strażacy z pompami szlamowymi brali udział w zabezpieczaniu oraz usuwaniu skutków powodziowych w miejscowości Iłów w powiecie sochaczewskim (JRG Przasnysz, OSP Krasne, OSP Krzynowłoga Mała, OSP Rostkowo).

 

22.05.2014 r. godz. 1712

Strażacy z OSP Chorzele brali udział w gaszeniu pożaru składowiska odpadów w Uniszkach Zawadzkich powiat mławski.

24-25.05.2014 r. godz. 1331

Strażacy z JRG Przasnysz, OSP Krasne, OSP Ulatowo Pogorzel, OSP Jednorożec, OSP Krzynowłoga Mała, OSP Rostkowo, OSP Chorzele brali udział w gaszeniu pożaru lasu w miejscowości Gleba, gmina Kadzidło, powiat ostrołęcki.


Oficer Prasowy

st.kpt. Jarosław Andruszkiewicz


Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments