Interwencje Straży Pożarnej Przasnysz od 19 do 25 kwietnia 2017 r.

20.04.2017 r. godz. 1747

            Wypadek dwóch samochodów osobowych w Obrębie gmina Przasnysz. Jedna osoba poszkodowana przewieziona do szpitala. W chwili przybycia straży pożarnej jeden samochód leżał na dachu, a drugi znajdował się na kołach w rowie. Osoby podróżujące samochodami znajdowały się na zewnątrz (jeden z kierujących sam wyszedł z pojazdu, natomiast drugiego świadkowie zdarzenia położyli przy rozbitych samochodach). Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, wdrożyli procedury medyczne wobec uczestników zdarzenia (wsparcie psychiczne, opatrzenie ran, założenie kołnierza ortopedycznego, tlenoterapia). Jednego poszkodowanego przekazano na noszach typu deska przybyłemu pogotowiu ratunkowemu, który przewiózł go do szpitala. W międzyczasie odłączyli zasilenie elektryczne w pojazdach. Na zakończenie usunięto z jezdni wyciekłe płyny eksploatacyjne i pozostałości powypadkowe.

W wyniku wypadku całkowitemu zniszczeniu uległy samochody: VW Passat i VW Golf.

20.04.2017 r. godz. 1949

            Wypadek samochodu osobowego w Wyrębie Karwackim gmina Przasnysz. Jedna osoba poszkodowana. W chwili przybycia straży pożarnej rozbity samochód stał na jednym pasie drogi. Osoba poszkodowana znajdowała się na tylnym siedzeniu pod opieką świadków zdarzenia. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, wstrzymali ruch drogowy, wdrożyli procedury medyczne wobec poszkodowanego (wsparcie psychiczne, opatrzenie ran, unieruchomili złamania, założenia kołnierza ortopedycznego) w międzyczasie odłączyli zasilanie elektryczne. Poszkodowanego przekazano przybyłemu pogotowiu ratunkowemu, który przewiózł go do szpitala. Następnie usunięto z jezdni wyciekłe płyny eksploatacyjne i pozostałości powypadkowe.

W wyniku wypadku zniszczeniu uległ lewy przód Fiata Punto.

20.04.2017 r. godz. 2237

            Pożar garażu w Raszujce gmina Chorzele. W chwili przybycia straży pożarnej pożarem objęte było wnętrze garażu murowanego. Właściciele sami rozpoczęli gaszenie przed przybyciem  straży pożarnej. Strażacy podali prąd gaśniczy wody. Pożar ugaszono. Uszkodzone i zniszczone w wyniku pożaru urządzenia i materiały wyniesiono na zewnątrz, jednocześnie oddymiając pomieszczenie.

W wyniku pożaru zniszczeniu uległy płyty kartonowo gipsowe, podbitka, okno, drzwi wejściowe, urządzenie do zabijania pali, spawarka.

21.04.2017 r. godz. 0014

            Wypadek samochodu osobowego w Osówcu Kmiecym gmina Przasnysz. W wypadku nikt nie ucierpiał. W chwili przybycia straży pożarnej samochód znajdował się częściowo w rowie i na jednym pasie drogi. Strażacy zabezpieczyli i oświetlili miejsce zdarzenia i usunęli pojazd z pasa jezdni.

Oficer Prasowy

st.kpt. Jarosław Andruszkiewicz

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments