Interwencje Straży Pożarnej Przasnysz od 17 do 23 lutego 2016 r.

18.02.2016 r. godz. 1331

            Zderzenie samochodu osobowego z dostawczym w Rembielinie gmina Chorzele. Jedna osoba poszkodowana, przewieziona do szpitala. W chwili dojazdu straży pożarnej rozbite samochody znajdowały się na drodze krajowej nr 57 i blokowały jeden pas. Poszkodowanym zajęło się pogotowie ratunkowe, natomiast strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli zasilanie elektryczne i gazowe w Fiacie Panda, kierowali ruchem drogowym, usunęli pozostałości powypadkowe.

W wyniku zderzenia zniszczeniu uległ przód Fiata Pandy oraz tylny zderzak z oświetleniem Renaulta Master.

20.02.2016 r. godz. 1305

            Zderzenie samochodu osobowego z ciężarowym w miejscowości Pawłówko gmina Czernice Borowe. W wypadku nikt nie ucierpiał. W chwili dojazdu straży pożarnej rozbite samochody znajdowały się około 100 metrów od siebie, natomiast kierowcy znajdowali się na zewnątrz bez obrażeń ciała i dolegliwości. W wyniku zderzenia został rozszczelniony zbiornik paliwa w ciężarówce, z którego medium rozlało się na jezdnię pomiędzy pojazdami. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli zasilania elektryczne w obu pojazdach i instalację gazową Opla Astry, zneutralizowali wyciekłe paliwo i kierowali ruchem drogowym.

W wyniku zderzenia całkowitemu zniszczeniu uległ Opel Astra, natomiast w Scanii 124 zbiornik paliwa z elementami podwozia.

 

21.02.2016 r. godz. 1205

            Pożar samochodu osobowego w Przasnyszu przy ul. Leszno. W chwili dojazdu straży pożarnej pożar obejmował komorę silnika pojazdu stojącego na parkingu i nie stwarzał zagrożenia dla innych obiektów. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i przystąpili do gaszenia pożaru prądem gaśniczym piany. W międzyczasie odłączyli instalację elektryczną i gazową. Pożar ugaszono i sprawdzono przedział pasażerski czy nie pozostały jakieś zarzewia ognia.

W wyniku pożaru spaleniu uległa komora silnika Opla Vectry.

Ponadto w minionym tygodniu strażacy trzy razy gasili pożar sadzy i trzy razy usuwali powalone drzewa z dróg, które blokowały przejazd.

Oficer prasowy

st.kpt. Jarosław Andruszkiewicz


Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments