Interwencje Straży Pożarnej Przasnysz od 17 do 23 grudnia 2014 r.

20.12.2014 r. godz. 0407

            Pożar poddasza budynku mieszkalnego w Bagienicach gmina Chorzele. W chwili dojazdu straży pożarnej, pożarem objęty był dach i poddasze budynku mieszkalnego. Celem dowodzącego akcją ratowniczo-gaśniczą było sprawdzenie czy nikt nie pozostał wewnątrz domu, niedopuszczenie do rozprzestrzenienia się ognia na poziom parteru i ugaszenie pożaru. Strażacy w aparatach powietrznych z drabin przez okna szczytowe rozpoczęli akcję gaśniczą. Pożar ugaszono. W czasie działań wykonywano niezbędne prace rozbiórkowe, niektóre spalone elementy usunięto na zewnątrz. Po zakończeniu gaszenia pożaru sprawdzono czy nie pozostały zarzewia ognia.

W wyniku pożaru spaleniu uległo poddasze budynku mieszkalnego.

23.12.2014 r. godz. 0051

Pożar słomy na składowisku przy zakładzie produkującym pelet w miejscowości Sierakowo gm. Przasnysz. W momencie dojazdu pierwszych zastępów straży pożarnej paliła się sterta słomy składowana bezpośrednio przy budynku produkcyjnym. Działania straży w pierwszej fazie polegały na podaniu dwóch prądów gaśniczych w obronie zagrożonego budynku produkcyjnego oraz dwóch prądów gaśniczych w natarciu na palącą się słomę. Dojeżdżające kolejne zastępy straży przybyłe do zdarzenia wykorzystano do rozrzucania tlącej się słomy, którą zalewano wodą.  Po ugaszeniu pożaru sprawdzono pomieszczenia w budynku znajdującym się w bezpośrednim sąsiedztwie zdarzenia.

W wyniku pożaru spaleniu uległa słoma składowana przy budynku oraz częściowemu zniszczeniu, w wyniku działania wysokiej temperatury uległy ściany zewnętrzne budynku produkcyjnego oraz instalacja elektryczna na zewnątrz budynku.

23.12.2014 r. godz. 1623

Wypadek drogowy – potrącenie pieszego przez samochód osobowy w Przasnyszu na ul Piłsudskiego.

W chwili przybycia zastępów straży na miejscu zdarzenia był patrol policji i zespół ratownictwa medycznego. Potrącona przez samochód osobowy poszkodowana osoba znajdowała się w karetce. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, pomocy policji przy kierowaniu ruchem drogowym oraz oświetleniu terenu akcji w celu umożliwienia przeprowadzenia czynności dochodzeniowo-śledczych.

            Ponadto w minionym tygodniu straż pożarna sześć razy usuwała powalone drzewa i konary drzew, które stwarzały zagrożenie, gasiła pożar sadzy w kominie oraz pożar śmietnika.

Oficer prasowy

st.kpt. Jarosław Andruszkiewicz


Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments