Interwencje Straży Pożarnej Przasnysz od 14 do 20 września 2016 r.

14.09.2016 r. godz. 2057

            Pożar krzewów na posesji w Przasnyszu przy ul. Leszno. W chwili przyjazdu straży pożarnej, paliło się 25 sztuk krzewów tui, rosnących przy ogrodzeniu między dwoma budynkami. Pożar zagrażał budynkowi mieszkalnemu z garażem oraz sklepowi spożywczemu. Strażacy pożar ugasili.

15.09.2016 r. godz. 1420

            Pożar poszycia leśnego w Łaniętach gmina Krzynowłoga Mała. W chwili dojazdu straży pożarnej paliło się około 10 arów poszycia leśnego. Pożar zagrażał kompleksowi leśnemu. Strażacy pożar ugasili.

16.09.2016 r. godz. 1717

            Pożar na balkonie II piętra budynku wielorodzinnego w Chorzelach przy ul. Zarębskiej. W chwili przyjazdu straży pożarnej na miejscu zdarzenia obecny był właściciel mieszkania. Drzwi do mieszkania były już wyłamane. Na balkonie paliły się elementy z tworzyw sztucznych. Strażacy ugasili pożar i oddymili mieszkanie.

17.09.2016 r. godz. 1113

            Dachowanie samochodu osobowego w Starej Wsi gmina Chorzele. Jedna osoba poszkodowana zabrana do szpitala. W chwili przyjazdu straży pożarnej samochód osobowy leżał na dachu w przydrożnym rowie. Osoby podróżujące znajdowały się na zewnątrz samochodu. Pasażerką zajął się zespół ratownictwa medycznego, którą przewiózł do szpitala. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, zakręcili dopływu gazu, odłączyli zasilanie elektrycznego w pojeździe i kierowali ruchem, który odbywał się wahadłowo.

W wyniku wypadku całkowitemu zniszczeniu uległ VW Golf.

19.09.2016 r. godz. 1730

            Dachowanie samochodu osobowego w Olszewcu gmina Czernice Borowe. Jedna osoba poszkodowana. W chwili dojazdu straży pożarnej samochód osobowy leżał na dachu na środku jezdni. Kierowca, który podróżował sam znajdował się poza pojazdem. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i wdrożyli procedury medyczne do czasu przybycia karetki pogotowia (opatrzenie rany dłoni oraz wsparciu psychiczne). Poszkodowanego przekazano zespołowi medycznemu. W międzyczasie strażacy zabezpieczyli wyciek benzyny pianą gaśniczą, odłączyli akumulator i po usunięciu wraku pojazdu usunęli pozostałości powypadkowe i wyciekłe płyn eksploatacyjne z jezdni.

W wyniku wypadku całkowitemu zniszczeniu uległo Suzuki Swift.

20.09.2016 r. godz. 0852

            Pożar kontenera mieszkalnego w Skierkowiźnie gmina Krzynowłoga Mała. W chwili dojazdu straży pożarnej paliło się wnętrze kontenera mieszkalnego. Właścicielka znajdowała się na zewnątrz obiektu, natomiast sąsiedzi przed przybyciem straży wynieśli butlę z gazem. Strażacy w aparatach powietrznych przystąpili do gaszenia pożaru. Pożar ugaszono. W czasie działań ratowniczo-gaśniczych prowadzono niezbędne prace rozbiórkowe obiektu w celu dogaszenia powstałych zarzewi ognia w ścianach.

W wyniku pożaru zniszczeniu uległo około 6 m2 ściany z płyty pilśniowej i paździerzowej.

20.09.2016 r. godz. 2006

            Pożar samochodu osobowego w wyniku wypadku w Duczyminie gmina Chorzele. Jedna osoba poszkodowana przewieziona do szpitala. W chwili przyjazdu straży pożarnej palił się pojazd poza jezdnią. Strażacy zabezpieczyli  i oświetlili miejsce zdarzenia i ugasili palący się pojazd pianą gaśniczą. W trakcie działań stwierdzono, że pożar był wynikiem uderzenia samochodu w drzewo. Strażacy wraz z policją przeszukali najbliższą okolicę miejsca zdarzenia i po około 5 minutach odnaleziono mężczyznę w pobliskich zaroślach. Mężczyzna był przytomny, z obrażeniami głowy. Strażacy wdrożyli procedury medyczne (stabilizacja odcinka szyjnego kręgosłupa, zaopatrzenie rany głowy, unieruchomienie na noszach typu deska oraz zabezpieczeniu przed utratą ciepła). Poszkodowanego przekazali przybyłemu zespołowi karetki pogotowia, który przewiózł go do szpitala.

            Ponadto w minionym tygodniu straż pożarna dziesięć razy usuwała gniazda owadów błonkoskrzydłych, które stwarzały zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi, trzy razy usuwała powalone drzewa z dróg, jeden raz gasili pożar suchej trawy na rowie i jeden raz usuwali z jezdni powalony konar drzewa.

Oficer Prasowy

st.kpt. Jarosław Andruszkiewicz


Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments