Interwencje Straży Pożarnej Przasnysz od 13 do 19 lipca 2016 r.

14.07.2016 r. godz. 1625

            Wypadek samochodu osobowego na drodze krajowej nr 57 w Opaleńcu gmina Chorzele. Jedna osoba poszkodowana, przewieziona do szpitala. W chwili dojazdu straży pożarnej na miejsce zdarzenia, dwie osoby podróżujące znajdowały się poza pojazdem. Jedną z nich zajmowało się pogotowie ratunkowe. Rozbity samochód znajdował się poza jezdnią w przydrożnym rowie na drzewie. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli zasilanie elektrycznego w aucie i kierowaniu ruchem drogowym wahadłowo. Po zabraniu uszkodzonego samochodu z miejsca wypadku, strażacy używając piły łańcuchowej usunęli złamane drzewo, które zagrażało innym pojazdom przemieszczającym się drogą krajową numer 57.

W wyniku wypadku zniszczeniu uległ cały przód łącznie z komorą silnika i silnikiem samochodu Porsche Cayenne S.

15.07.2016 r. godz. 1625

            Zderzenie samochodu osobowego z dostawczym na drodze powiatowej 3234W w Brzeskach-Kołakach gmina Chorzele. Dwie osoby poszkodowane z samochodu dostawczego, przewiezione do szpitala. W chwili dojazdu straży pożarnej na miejsce zdarzenia ruch drogowy był zablokowany. Samochód dostawczy stał na jednym pasie drogi, natomiast osobowy znajdował się w rowie w odległości około 60 metrów dalej. Podróżujące osoby (dwie z dostawczego i jedna z osobowego) znajdowały się na zewnątrz. Pogotowie ratunkowe udzielało pomocy medycznej ciężarnej (8 miesiąc) i przewiozło ją do szpitala. Druga karetka pogotowia zabrała kierowcę. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, udzielili wsparcia psychicznego i podali tlen poszkodowanemu do chwili przybycia drugiej karetki, odłączyli zasilania elektryczne w rozbitych samochodach i kierowali ruchem drogowym wahadłowo, oświetlili teren działań, usunęli pozostałości powypadkowe i wyciekłe płyny z jedni.

W wyniku wypadku całkowitemu zniszczeniu uległ Mercedes E 270. Natomiast w Peugeocie Boxer zniszczeniu uległ przód i prawy bok.

18.07.2016 r. godz. 1156

            Pożar w budynku wielorodzinnym w Przasnyszu przy ul. Wincentego Witosa. W chwili przybycia straży pożarnej na miejsce pożaru stwierdzono, że z mieszkania na parterze w budynku wielorodzinnym wydobywa się dym. Mieszkanie było zamknięte i nikt nie odpowiadał na wezwania strażaków. Zabezpieczeni w aparaty powietrzne wykorzystując drabinę dostali się do mieszkania przez otwarte drzwi balkonowe. Wewnątrz zastali pozostawioną na kuchence gazowej potrawę w garnku.

Zgasili zaworem kuchenkę gazową, garnek wynieśli na balkon i przewietrzyli mieszkanie.

19.07.2016 r. godz. 0933

            Pożar w budynku wielorodzinnym w Przasnyszu przy ul. Osiedlowej na 4 piętrze. W chwili przybycia straży pożarnej na miejsce pożaru trzej chłopcy wieku 16, 10 i 7 lat przebywali na klatce schodowej. Garnek z tłuszczem ugasili sami przed przybyciem straży pożarnej. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz przewietrzeniu mieszkania i  klatki schodowej z dymu, który pozostał po pożarze.

W wyniku pożaru zniszczeniu uległa szafka kuchenna i 2 garnki.

19.07.2016 r. godz. 2038

            Pożar samochodu osobowego na drodze krajowej numer 57 w miejscowości Bogate, gmina Przasnysz. Jedna osoba poszkodowana. W wyniku wypadku doszło do pożaru w komorze silnikowej. Kierujący przebywał w pojeździe. Pomocy próbowały udzielić mu osoby postronne lecz próby ugaszenia pożaru przy użyciu gaśnic nie przyniosły rezultatu. Nie powiodła się też próba wydostania na zewnątrz kierowcy, gdyż drzwi auta były zablokowane. Przybyła straż pożarna zabezpieczyła miejsce zdarzenia i ugasiła prądem piany palący się samochód, w międzyczasie otworzyła drzwi od strony pasażera i ewakuowała poszkodowanego przy użyciu noszy typu deska na zewnątrz w bezpieczne miejsce, gdzie zaopatrzono ranę głowy i podano tlen. Poszkodowanego przekazali przybyłemu pogotowiu ratunkowemu. Następnie strażacy zorganizowali z Policją objazd, ponieważ droga krajowa była zablokowana (samochód stał na środku drogi), oświetlali teren akcji, usunęli pozostałości powypadkowe i wyciekłe płyny eksploatacyjne z jezdni.

W wyniku wypadku całkowitemu zniszczeniu uległ samochód osobowy Peugeot 307.

            Ponadto w minionym tygodniu straż pożarna sześć razy usuwała gniazda owadów błonkoskrzydłych, które stwarzały zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi i dwa razy usuwała powalone drzewa z dróg.

Oficer Prasowy

st.kpt. Jarosław Andruszkiewicz


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments